Czas czytania: < 1 minute

Z problemem trądziku boryka się wiele osób, powstaje on w większości w wyniku zmian hormonalnych. Leczenie trądziku nie należy do łatwych, w 80% jest on uwarunkowany genetycznie. Aby pozbyć się choroby skórnej musimy sięgnąć po specjalistyczną pielęgnacje. Pomocne okażą się maseczki, które zahamują rozwój bakterii i zmniejszą wydzielanie sebum.

Ziołowa maseczka 

Zmieszaj łyżeczkę ziół z bratka, rumianku oraz macierzanki. Całość zmiel w młynku i wymieszaj z ciepłą wodą tak aby powstała gęsta masa. Maseczkę nałóż na twarz omijając okolice oczu na 15 minut i zmyj.

Maseczka drożdżowa

Wymieszaj łyżeczkę drożdży z odrobiną mleka. Gotową papkę nałóż na twarz i poczekaj aż zastygnie następnie zmyj maseczkę letnią wodą.

Maseczka z kurkumą

Łyżeczkę sproszkowanej kurkumy wymieszaj z naturalnym jogurtem i odrobiną miodu. Nałóż na twarz na ok.3 minuty po czym zmyj wodą. Na twarzy może pozostać lekka żółta poświata, zmyj ją tonikiem.

Maseczka z aspiryną

Rozpuść 5 tabletek aspiryny w łyżce wody, wymieszaj z łyżeczką jogurtu naturalnego. Gotową pastę nałóż na twarz i zmyj po ok. 10 minutach letnią wodą.

Maseczka z cynamonem

Dwie łyżeczki świeżo zmielonego cynamonu rozrób z łyżką wody. Papkę nałóż na twarz i po 3 minutach spłukaj. Początkowo maseczka może wywoływać szczypanie lecz jest to normalna reakcja skórna na cynamon.