Czas czytania: < 1 minute

Starzenie się skóry jest całkowicie naturalnym procesem zależnym od naszego wieku. Po 30 roku życia nasza skóra nie zmienia się diametralnie, ale możemy już zauważyć na niej drobne zmarszczki mimiczne, które z wiekiem będą się pogłębiać. W tym wieku zachodzą również zmiany w wewnętrznej warstwie naszej skóry, maleje ilość włókien kolagenowych i elastynowych i stają się mniej aktywne. Skóra staje się również cieńsza i mniej elastyczna. Po jakie kosmetyki sięgać w tym wieku, aby skutecznie zapobiegać starzeniu się skóry? Sprawdź!

  1. Krem przeciwzmarszczkowy

Powinien działać trójstopniowo nawilżać, odżywiać i przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek. W składzie dobrego kremu szukaj kwasu hialuronowego, koenzymu Q10, antyoksydantów oraz witamin. Krem na dzień powinien zawierać dodatkowo filtr ochronny SPF.

  1. Krem pod oczy

Jest to niezbędny kosmetyk, który pomoże Ci zapobiec pojawieniu się w szybkim tempie zmarszczek wokół oczu. Składniki aktywne, które powinien zawierać dobry krem pod oczy to: przeciwutleniacze np. witaminy C i E, składniki nawilżające panthenol, alantoina, witamina F, składniki zmniejszające opuchliznę i zasinienia pod oczami np. kofeinę lub guaranę oraz filtr UV chroniący cienką skórę wokół oczu przed promieniami słonecznymi. Krem ten powinien mieć również lekką konsystencję, która szybko się wchłonie ale skutecznie nawilży i odżywi skórę.

  1. Serum

Jest to kosmetyk, który pomimo swej niepozornej wodnej konsystencji zawiera mnóstwo składników aktywnych, pomaga ono również wniknąć głębiej składnikom zawartym w naszym kremie! Dobre serum w swoim składzie powinno zawierać:  kwas hialuronowy, koenzym Q10, witaminy A,E oraz C a także ekstrakty roślinne.

  1. Peeling

Jest to zabieg, który powinnyśmy wykonywać regularnie bez względu na wiek. Jeśli jednak we wcześniejszych latach nie sięgałaś po niego zbyt często, po 30 roku życia powinnaś to koniecznie zmienić. Peeling złuszcza martwy naskórek sprawiajac, że nasza skóra staje się bardziej gładka, napięta oraz lepiej przygotowana na przyjęcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach.