Czas czytania: 2 minuty

Kiedy borykasz się na co dzień ze skórą tłustą bądź mieszaną z pewnością nie raz miałaś problem ze spływającym podkładem lub nietrwałym makijażem. To wszystko za sprawą dużej ilości sebum wytwarzanego przez Twoją skórę. Powinnaś jednak wiedzieć, że oprócz dobrego podkładu liczy się sposób w jaki go nakładasz. Wypróbuj poniższe rady i ciesz się trwałym makijażem przez cały dzień!

Dokładne oczyszczanie skóry

Robiąc makijaż rano, pamiętaj, że na Twojej skórze znajdują się jeszcze resztki wczorajszego serum oraz kremu użytego wieczorem! W ciągu nocy nasza skórą również intensywnie wytwarza sebum na naszej twarzy. Nie oczyszczenie skóry z tych zanieczyszczeń może powodować powstanie niedoskonałości oraz sprawić, że makijaż będzie mniej trwały. Koniecznie użyj żelu, pianki lub płynu micelarnego do oczyszczania twarzy, ważne jest również abyś wykonywała raz na tydzień peeling. W przypadku kiedy masz problem z trądzikiem wybierz peeling enzymatyczny, w innym przypadku możesz spokojnie sięgać po peeling drobnoziarnisty. Taki zabieg sprawi, że pozbędziesz się martwego naskórka, twarz będzie gładka i doskonale przygotowana na przyjęcie podkładu.

Zrównoważone nawilżenie i zmatowienie 2w1

Pomimo tego, że Twoja skóra może sprawiać wrażenie, że nie potrzebuje nawilżenia, to każda skóra wymaga regularnego nawilżania. Skóra tłusta, która nie otrzymuje dawki nawilżającego kremu wytwarza jeszcze większe ilości sebum, ponieważ chroni się w ten sposób przed przesuszeniem. Pod makijaż stosuj krem o lekkiej formule, który nie obciąży zbytnio Twojej skóry ale zapewni jej porcję nawilżenia oraz zmatowienia. Świetnie w tej roli sprawdzi się również serum o wodnistej konsystencji.

Dobrze dobrana baza pod podkład

To kolejny krok, aby Twój makijaż utrzymywał się dłużej na Twojej skórze. Odpowiednia baza powinna zawierać składniki matujące, dodatkowo wygładzi ona skórę i zapewni lepsze przywarcie podkładu. Pamiętaj jednak, że bazy stosowane w nadmiarze mogą zatykać pory i prowadzić po powstawania niedoskonałości. Używaj jej więc tylko, kiedy planujesz jakieś wyjście lub spotkanie, lepiej zrezygnuj z niej kiedy masz dzień wolny.

Odpowiedni podkład oraz sposób jego nakładania

Podkład do cery tłustej powinien posiadać konsystencję bardziej gęstą i kremową. Nie powinien zawierać w składzie oleju ani parafiny, dlatego sprawdzaj dokładnie skład kosmetyku a także szukaj napisu na opakowaniu oil-free. Podkład nakładaj pędzlem wklepując go a nie rozsmarowując. W ten sposób lepiej połączy się z wcześniej nakładaną bazą oraz wtopi się w skórę. Makijaż będzie trwalszy, jeśli nałożysz dwie cienkie warstwy, w przypadku kiedy jedna nie jest w stanie zakryć ewentualnych niedoskonałości cery.

puder

Końcowy akcent – puder

Po nałożeniu podkładu, przy pomocy dołączonego puszka do pudru lub pędzla kabuki nanieś na skórę cienką warstwę pudru matującego. Wchłonie on nadmiar sebum wytwarzanego w ciągu dnia. Wypróbuj pudry transparentne np. ryżowy lub bambusowy wtedy, nawet użyty w większej ilości i poprawiany w ciągu dnia nie będzie widoczny.