Czas czytania: < 1 minute

Nie każda z nas musi być profesjonalną makijażystką, jednak te kilka rad, które przedstawiamy poniżej z pewnością sprawą, że Twój makijaż oczu będzie wyglądał lepiej!

  1. Kolor cieni kontrastujący z tęczówką pozwoli na wydobycie w pełni koloru Twoich oczu. Nakładanie cienie w tym samym odcieniu co tęczówka to popularny błąd, który sprawia, że nasze spojrzenie staje się rozmyte i nijakie.
  2. Do nakładania cieni używaj minimum dwóch pędzelków, każdy do innego koloru. Sprawi to, że kolory nie zmieszają się tworząc jedną plamę. Nie nakładaj nigdy cieni palcami, ponieważ efekt będzie sztuczny i karykaturalny, pamiętaj o odpowiednim roztarciu cieni, aby przejście między nimi nie było widoczne.
  3. Nakładaj najpierw korektor a następnie cienie, inna kolejność sprawi, że w przypadku osypania się cieni będziesz musiała zetrzeć korektor co mija się z celem i prowadzi do powtórnej jego aplikacji.
  4. Zbyt mocne malowanie powieki dolnej sprawia, że Twoje spojrzenie nabiera ciężkiego wyglądu oraz surowości. Dolną powiekę powinnaś dosłownie musnąć lekko cieniem, a następnie lekko rozetrzeć.
  5. Nie pomijaj w makijażu oczu bazy pod cienie! Taki kosmetyk sprawi, że cienie dłużej będą się trzymały na powiece oraz będą miały bardziej nasycone barwy.
  6. Na rzęsach dużo lepiej prezentują się dwie cienkie warstwy tuszu niż jedna gruba, pamiętaj również, aby odczekać chwilę zanim położysz drugą warstwę. Unikniesz wtedy nieestetycznie posklejanych rzęs przypominających owadzie nóżki.
  7. Zapominanie o brwiach w makijażu oczu to częsty błąd, który potrafi zepsuć nawet najładniejszy makijaż naszych oczu! Delikatnie wyreguluj brwi tak, aby nie tracić ich naturalnego kształtu. Nałóż na nie odrobinę cienia w kolorze jasnego lub ciemnego chłodnego brązu a następnie wygładź delikatnie odrobiną wazeliny lub wosku.