Czas czytania: 2 minuty

W okresie letnich upałów każdy z nas szuka sposobów na orzeźwienie i ochłodzenie. Istnieje wiele skutecznych metod, które pomogą nam przetrwać gorące dni i cieszyć się letnim czasem. Jednym z najprostszych sposobów na orzeźwienie jest spożywanie dużych ilości chłodnych napojów. Woda gazowana, soki owocowe czy napoje izotoniczne mogą znacznie zredukować uczucie upału i odwodnienia. Pamiętajmy jednak, aby unikać napojów zbyt słodkich lub gazowanych, ponieważ mogą one dodatkowo przyspieszać odwodnienie organizmu.

Kolejnym skutecznym sposobem na ochłodzenie jest korzystanie z klimatyzacji, wentylatorów lub chłodnic. Dzięki nim możemy utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach i uniknąć nadmiernego pocenia się. Warto również pamiętać o odpowiednim przewietrzaniu mieszkania rano i wieczorem, kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa.

Zimna mgiełka – hydrolat 

Pojemnik z rozpylaczem sprawia, że aplikacja produktu jest bardzo łatwa i przyjemna. Wystarczy kilka psiknięć na skórę, aby poczuć delikatne ochłodzenie i odświeżenie. Zimna mgiełka z hydrolatu może być stosowana zarówno na makijaż, jak i na oczyszczoną skórę. Doskonale sprawdzi się także jako środek do odświeżania skóry w ciągu dnia. Hydrolat na ochłodę ma również właściwości kojące i łagodzące. Dzięki zawartości naturalnych składników roślinnych, może przynieść ulgę skórze podrażnionej słońcem czy po goleniu. 

Nie zapominajmy również o odpowiednim ubiorze. Podczas upałów najlepiej nosić lekkie, przewiewne ubrania z naturalnych materiałów, które pozwolą skórze oddychać. Unikajmy ciężkich, przylegających ubrań, które mogą dodatkowo przyspieszać pocenie się i uczucie dyskomfortu.

Regularne kąpiele w chłodnej wodzie mogą również przynieść ulgę w upalne dni. Nie musimy od razu sięgać po lodowatą wodę, wystarczy zimniejsza temperatura, która pozwoli ochłodzić ciało i poprawić samopoczucie. Możemy także skorzystać z mokrej ściereczki lub folii termicznej, które pomogą nam się ochłodzić, szczególnie gdy przebywamy na zewnątrz.

Na pewno nie zapominajmy o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Kremy z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy to niezbędne akcesoria podczas letnich dni. Chroniąc skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i unikając ekspozycji na słońce w godzinach największego nasłonecznienia, zadbasz o swoje zdrowie i zapewnisz sobie komfort w upalne dni.

Warto także pamiętać o regularnym spożywaniu lekkostrawnych posiłków, które nie obciążą naszego organizmu i pomogą nam utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Warzywa, owoce, chłodniki czy sałatki to doskonała opcja na letnie dni, kiedy apetyt jest mniejszy, a potrzeba nawodnienia większa.