Czas czytania: 2 minuty

Każda kobieta marzy o pięknych i dużych oczach w kształcie migdała, nic dziwnego taki jest właśnie idealny kształt i wygląd oczu. Nie każdego jednak natura obdarzyła wyrazistym spojrzeniem, dlatego jeśli nie masz małe oczka a marzysz o większych sprawdź nasze triki makijażowe!

  1. Rozświetlaj swoje spojrzenie nakładając kosmetyk z błyszczącymi drobinkami pod łuk brwiowy, na środek powieki oraz w wewnętrznym jej kąciku. Koniecznie zaopatrz się również w roświetlający, jasny korektor. Nakładaj go pod oczami w kształcie odwróconego trójkąta, a Twoje oczy zyskają perfekcyjną oprawę i staną się większe!
  2. Jeśli marzysz o większych oczach skutecznym sposobem jest pomalowanie linii wodnej beżową kredką, to sprawi, że granica między okiem a skórą stanie się mniej widoczna ty samym sprawiając wrażenie, że oczy są większe.
  3. Doskonałym makijażem powiększającym oczy jest smokey eye, do jego wykonania użyj jednak odcieni jasnego i ciemniejszego brązu zamiast czerni i szarości. W drugim przypadku bowiem mając małe oczy możesz je jeszcze bardziej pomniejszyć sprawiając, że spojrzenie stanie się ciężkie zamiast subtelnie podkreślone. Pamiętaj o starannym roztarciu cieni, tak aby granica między nimi była niewidoczna i kolory płynnie łączyły się ze sobą.
  4. Jeśli chcesz skorygować delikatnie kształt Twoich oczu użyj do tego czarnego eyelinera. Uwaga! Nie obrysuj nim jednak całego oka ! Zbyt gruba kreska tez nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Cienką czarną kreskę namaluj tuż przy linii rzęs aby optycznie je zagęścić, następnie możesz wywinąć lekko ku górze kreskę przy zewnętrznym kąciku oka. Wtedy Twoje oczy będą subtelnie podkreślone i o pięknym kształcie migdała.
  5. Nie zapominaj o brwiach! Piękną ramę dla Twojego spojrzenia stworzysz regulując swoje brwi, pamiętaj aby robić to tylko od dołu brwi wtedy powiększysz przestrzeń między okiem a brwią sprawiając, że oczy będą większe. Zapomnij jednak o cienkich kreseczkach zamiast brwi, teraz modne są wyraziste trochę krzaczaste brwi, aby je ujarzmić delikatnie przygładź włoski woskiem lub wazeliną,
  6. Na koniec trik, który każda z nas powinna robić zawsze! A mianowicie dokładnie wytuszowane rzęsy! To one tak naprawdę odgrywają największą rolę w kwestii wielkości naszych oczu. Jeśli Twoje rzęsy pomalujesz mascarą wydłużającą i pogrubiającą rzęsy Twoje oczy będą wydawać się nawet dwa razy większe!