Czas czytania: < 1 minute

Zastanawiałaś się kiedyś co daje zatrudnienie trenera personalnego? Pewnie nie raz pomyślałaś, że to tylko fanaberie bogatych gwiazd, nic bardziej mylnego. Trener personalny to świetna inwestycja w zdrowie i świetną formę. Siłownia od dłuższego czasu kojarzyła ci się z narzędziami tortur i umięśnionym męskim ciałem? Zmień swój sposób myślenia. Obecnie coraz więcej kobiet zamiast ćwiczyć przed telewizorem wybiera właśnie tą aktywność fizyczną.

Co daje nam trener personalny?

Otóż pierwszą rzeczą jest wywiad medyczny, dzięki któremu trener pozna Twoje możliwości fizyczne oraz przebyte choroby. To właśnie na ich podstawie ułoży specjalną dietę dostosowaną do Twojego stylu życia oraz dobierze odpowiedni plan treningowy, który wymodeluje Twoją sylwetkę. Pamiętaj aby podczas wyboru trenera ustalić próbny trening i zobaczyć czy się z nim dogadujesz,  w końcu będziesz spędzać z nim bardzo dużo czasu, jego osobowość jest bardzo istotna.

Trener personalny głównie motywuje podczas ćwiczeń oraz pokazuje jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Nie idealizuje Twojej figury, mówi jak jest naprawdę i dąży do wyznaczonego wspólnie celu. Podczas wątpliwości czy wahania możesz w każdej chwili spytać go o radę.

Pozornie łatwy przysiad 

Wydaje ci się, że po szkolnych lekcjach WF potrafisz samodzielnie wykonać przysiad? Jest on dużo bardziej skomplikowany niż ci się wydaje. Na pozór łatwy, lecz każdy ruch powinien być dokładnie przemyślany, linia kolan nie powinna wychodzić za palce. Trener personalny będzie pilnował każdego Twojego ruchu, dzięki czemu poprawne wykonywanie ćwiczeń wejdzie ci w nawyk.

Efekty

Co tydzień powinnaś mieć wgląd do raportu dotyczącego Twoich postępów. Gdy trener zauważy, że opanowałaś sztukę poprawnych ćwiczeń, ułoży Twój osobisty zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania.