Czas czytania: < 1 minute

Nasz naskórek złuszcza się regularnie, zarówno ten na skórze naszej twarzy jak i na skalpie. Prawidłowe oczyszczanie skóry głowy powinno zawierać przynajmniej raz na dwa tygodnie peeling, który złuszczy martwy naskórek, odbije włosy od nasady oraz sprawi, że włosy będą dłużej świeże i czyste. Odblokowuje ujścia mieszków włosowych, przez co do cebulek dociera więcej substancji odżywczych z masek lub ziołowych wcierek. Poznaj nasze 3 niezawodne sposoby na oczyszczenie skóry głowy!

1.Peeling cukrowy

Do jego wykonania możesz użyć zwykłego cukru białego, brązowego lub ksylitolu. Ksylitol posiada dodatkowo właściwości przeciwbakteryjne, dlatego jest dobrą propozycją dla osób borykających się z łupieżem bądź nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy. Aby wykonać taki peeling wystarczy łyżkę cukru/ksylitolu wymieszać z szamponem. Efekt oczyszczenia wzmocnisz dodają glinkę białą, która ma doskonałe właściwości absorbujące. Nałóż mieszankę na skórę głowy i delikatnie masuj aż do całkowitego rozpuszczenia się cukru. Dokładnie spłucz.

2.Peeling solny

Jest to peeling polecany do skóry zdrowej, nie mającej problemów z podrażnieniami. Może delikatnie przesuszać skórę głowy. Sól morską o średnich ziarenkach zmieszaj z szamponem i delikatnie masuj nim skalp, aż sól całkowicie się rozpuści. Możesz złagodzić działanie wysuszające soli dodając do mieszanki odrobinę miodu lub żelu wyciągu z aloesu.

3.Peeling kawowy

Jest on polecany dla brunetek lub osób posiadających ciemny odcień włosów. Może delikatnie przyciemniać włosy. Zmielone ziarenka kawy dodaj do szamponu a następnie masuj skórę głowy ok. 5 minut. Dokładnie spłucz, ziarenka mogą trudno wypłukiwać się z włosów, dlatego po wysuszeniu ich wyczesz włosy.