Czas czytania: < 1 minute

Biała herbata, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym i ochronnym stała się popularnym składnikiem luksusowych kosmetyków. Jest ona jedną z sześciu gatunków chińskiej herbaty. Biała herbata jest najmniej przetworzoną postacią herbaty, zawiera więcej składników odżywczych niż herbata zielona i czarna.

Delikatny proces jej produkcji pozwala na zachowanie aktywnych polifenoli, które wspomagają układ immunologiczny i powstrzymują procesy starzenia się skóry. Smak białej herbaty jest lekko słodki, ma ona także jasny słomkowy kolor. Regularnie wypijana filiżanka białej herbaty pozwala na zapobieganie powstawaniu zmarszczek i plam starczych.

Cenne pędy białej herbaty z powodzeniem wykorzystuje się w produkcji kosmetyków odmładzających. Ma ona także działanie przeciwobrzękowe i kojące, dlatego często też możemy ją spotkać w kremach pod oczy. Herbata sprawdzi się także w pielęgnacji skóry trądzikowej, możemy przecierać zaparzoną i wystudzoną herbatą twarz dwa razy dziennie.

Biała herbata zawiera wiele antyoksydantów, które pomagają w walce z wolnymi rodnikami i chronią nasze komórki przed uszkodzeniami. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, może pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych w organizmie. Ponadto, badania wykazały, że regularne spożywanie białej herbaty może wpływać korzystnie na obniżenie ciśnienia krwi i poprawę funkcjonowania układu krążenia.

Warto również zauważyć, że biała herbata zawiera mniej kofeiny niż inne rodzaje herbaty, co czyni ją dobrą alternatywą dla osób, które chcą ograniczyć spożycie kofeiny. Dzięki temu, że jest mało przetworzona, zachowuje wiele naturalnych składników odżywczych, które mogą wpłynąć korzystnie na nasze zdrowie.

Białą herbatę dobrej jakości parzyć można trzykrotnie w temperaturze od 85-90 °C przez około 5 minut.