Czas czytania: 2 minuty

Perfumy mówią więcej niż tysiąc słów. Nic dziwnego, że słownik olfaktoryczny bardziej przypomina to, co ludzie mówią o muzyce aniżeli o języku. Nuty zapachowe łączą się w akordy, które my czujemy wąchając perfumy. Dodatkowo zapachy mają niezwykłą moc utrwalania i przywoływania wspomnieć – znacznie większą niż obrazy czy dotyk! Ich aromat jest w stanie przenieść nas w wybrane miejsce z przeszłości w przeciągu setnej sekundy. Jak jednak wybrać dla siebie wody perfumowane? Jak dokonać wyboru zapachu?

  1. Damskie perfumy – jakie grupy olfaktoryczne istnieją?
  2. Oryginalne perfumy damskie – niszowe czy mainstreamowe, które będą lepsze?
  3. Markowe perfumy damskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze zapachu dla siebie?
  4. Najpiękniejsze perfumy damskie – ranking zapachów dla pań!
  5. Zmysłowe zapachy – jak wybierać perfumy przez internet?

Damskie perfumy – jakie grupy olfaktoryczne istnieją?

Istnieją różne grupy olfaktoryczne – woda perfumowana może należeć do jednej z nich. Istnieją perfumy orientalne, które pachną wspaniałymi kadzidłami i drewnem. Istnieje grupa hesperydowa znana szerzej, jako cytrusowa. Są zapachy aromatyczne, drzewne, zielone, wodne czy skórzane. Są pachnidła przyprawowe, piżmowe czy pudrowe. Nie można także zapomnieć o perfumach owocowych czy pudrowych, które często używane są na wieczorne wyjścia. 

Oryginalne perfumy damskie – niszowe czy mainstreamowe, które będą lepsze?

Jakie są najładniejsze perfumy damskie? Jedni stwierdzą, że będą to perfumy kwiatowe, inni że pudrowe, jeszcze inni że cytrusowe czy zielone. Jakie jednak zapachy będą najtrwalsze i najbardziej wielowątkowe? Pochodzące z mainstreamu produkty znanych marek takich, jak Yves Saint Laurent czy Hugo Boss? A może niszowe produkty od takich potentatów, jak Xerjoff czy Maison Francis Kurkdjian? Często produkty niszowe są wykonane z lepszych olejków, mają bardziej niepowtarzalne kompozycje i… są znacznie droższe od mainstreamowych perfum. Warto więc mierzyć siły na zamiary. 

Markowe perfumy damskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze zapachu dla siebie?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze perfum dla siebie? Na pewno trzeba uważnie czytać etykiety – czy jest to woda perfumowana, woda toaletowa czy najsłabsza woda kolońska (jest jeszcze eau de fraiche)? Oczywiście ważne są nuty perfumeryjne. Jaka jest nuta głowy (czyli ten zapach, który jest wyczuwalny zaraz po psiknięciu perfumą), jaka jest nuta serca (która wydobywa się z perfumy po około 15 minutach) i wreszcie jaka jest nuta bazy, czyli ta część perfumy, która ujawnia się najpóźniej ale za to utrzymuje się najdłużej?

Najpiękniejsze perfumy damskie – ranking zapachów dla pań!

Jeżeli nie wiesz, jakie zapachy obecnie są popularne, a chciałabyś spróbować czegoś nowego, co jednocześnie nie wydrenuje twojej kieszeni z pieniędzy to warto zwrócić uwagę na produkty, które tworzą ranking damskich perfum. Znajdziesz tam produkty marki Avon, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i jednocześnie są tańszą alternatywą nie tylko dla perfum niszowych, ale także perfum mainstreamowych od znanych marek. Plusem jest także to, że perfumy Avon często są wzorowane na znanych zapachach. 

Zmysłowe zapachy – jak wybierać perfumy przez internet?

Jak wybierać zapachy przez internet? Najlepiej zacząć od zamawiania próbek bądź odlewek, dzięki temu nie będziesz musiała płacić całej ceny za produkt, którego zapachu nie znasz. Odlewki czy próbki kosztują najczęściej od kilku do kilkunastu złotych (bardzo rzadko kilkadziesiąt, ale to tylko wtedy, gdy same perfumy są naprawdę bardzo drogie) są więc na każdą kieszeń. 

Artykuł sponsorowany