Czas czytania: < 1 minute

Tak samo jak w przypadku skóry warto zacząć pielęgnacje od określenia potrzeb naszych kosmyków. Nieodpowiednia pielęgnacja pasm może doprowadzić do pogorszenia stanu włosów oraz ich nadmiernego wypadania. Dzięki temu, że poznasz ich typ możesz dopasować fryzurę oraz rodzaj upięcia, który będzie odpowiedni dla Twoich włosów.

Cienkie i delikatne 

Pasma te mają tendencje do kruszenia się i łamania, brakuje im także gęstości. Cienkie włosy nie lubią być długie najlepiej wybierać fryzurki do ramion, które zyskają na objętości. Idealne fryzury dla tego typu włosów to: bob i fryzury z grzywką. Pasma zawsze staraj się suszyć głową do dołu, na koniec podkręć włosy na obrotowej szczotce. Sięgaj po szampony dodające objętości.

Grube i szorstkie

Są dosyć ciężkie do okiełznania, puszą się pod wpływem wilgoci. Stosuj często kuracje z olejkami od czasu do czasu możesz olejować włosy zostawiając ich z kosmetykiem na całą noc. Dla włosów grubych najczęściej polecane są cieniowane fryzury. Extra trik  – gdy twoje włosy nadmiernie się puszą, rozsmaruj w dłoniach krem do rąk i delikatnie wmasuj go w kosmyki.

Kręcone

Ten typ włosów charakteryzują matowe, przesuszone pasma, loki powinny odbijać światło, do ich pielęgnacji wybieraj produkty nawilżające, które wygładzą ich powierzchnie. Wybieraj fryzury cięte na prosto. Po myciu włosów zawsze wmasowuj w nie odżywkę, włosy rozczesuj zaczynając od końcówek.

Dodaj im blasku!

Często sięgaj po płukanki, które zamkną łuskę włosa. Dla blond odcieni polecamy te z rumianku, octu jabłkowego i soku z cytryny w przypadku ciemniejszych pasm – z kory dębu. Swoją dietę urozmaicaj w ryby i jaja.