Czas czytania: 2 minuty

Włosomaniaczki czyli kobiety, które w internecie rozpowszechniły trend dbania o włosy, często są promotorkami różnych, dla niektórych,  dziwnych lub kontrowersyjnych sposobów na pielęgnację włosów. Olejowanie włosów było już znane pięknym Hinduskom i Arabkom, które zachwycają długością oraz wyglądem swoich włosów.

Olejowanie włosów polega na nakładaniu oleju na włosy, przeważnie od połowy długości i trzymaniu go jako maseczki pod ciepłym ręcznikiem. Olej w zależności od rodzaju jaki wybierzemy może okazać się wybawicielem dla naszych włosów, wzmocni,  odżywi, doda blasku oraz nawilży naszą czuprynę. Olej należy nakładać na ok. 2-3 godziny przed myciem włosów. Zabieg ten najlepiej powtarzać 1-2 razy w tygodniu. Możemy nakładać olej zarówno na włosy suche jak i mokre.  Pamiętajmy, że wystarczy niewielka ilość użytego oleju np. dla włosów o średniej długości wystarczająca będzie jedna łyżka oleju nałożona dłońmi na pasma. Możesz lekko wmasować olej w końcówki wtedy olej łatwiej wniknie w głąb zniszczonego włosa.

8

Kremowanie włosów jest bardzo podobnym zabiegiem do olejowania jednak w tym przypadku na włosy nakładamy krem. Zwróćmy uwagę na skład kremu, powinien zawierać naturalne składniki, dobrze będzie jeśli znajdziemy również w jego składzie glicerynę, witaminę E, mocznik , panthenol. Krem nie powinien zawierać parafiny, która działa tylko powierzchownie i nie odżywia naszych włosów. Tak jak w przypadku oleju nakładać możemy krem na włosy suche lub mokre, zależne jest to od preferencji indywidualnych. Pamiętaj, że lepsze wchłanianie składników odżywczych zapewnisz owijając włosy ciepłym ręcznikiem lub bawełnianą koszulką.

Uwaga! Aby lepiej pozbyć się z włosów oleju lub kremu możesz wykorzystać patent z nałożeniem odżywki lub maski na włosy po zabiegu, wtedy łatwiej je domyjesz.