Czas czytania: < 1 minute

Dzięki ćwiczeniu nazywanym „deską” wzmocnisz mięśnie całego ciała, poprawisz postawę i zapewnisz sobie płaski brzuch, aby tego dokonać musisz wykonywać ją prawidłowo. Zobacz jak zostać mistrzynią deski.

Pozornie ćwiczenie wydaje się być bardzo proste, nic bardziej mylnego na samym początku postaraj się wytrzymać 30 – 60 sekund nie opuszczając bioder. Ćwiczenie jest idealne dla osób, które już mają mocne mięśnie, osoby, które dopiero zaczynają przygodę z deską mogą odczuwać bóle barków i kręgosłupa. Najlepiej jak ćwiczenie będziesz wykonywać w 10 sekundowych interwałach, unikniesz dzięki temu urazów.

Pamiętaj o rozgrzewce przed wykonywaniem tego ćwiczenia, zrób parę przysiadów, wymachów ramionami i skłonów w przód, po wykonaniu ćwiczenia koniecznie rozciągnij mięśnie.

decha1

PERFEKCYJNA DESKA

Połóż się na brzuchu, przedramiona oprzyj przed sobą tak, aby łokcie znalazły się tuż obok piersi. Zrób wdech, napnij mięśnie pośladków i brzucha, z wydechem napnij mięśnie ramion i unieś biodra opierając się tylko na ramionach i palcach stóp. Pamiętaj aby całe ciało tworzyło linię prostą. Wytrzymaj w tej pozycji 10 s. bezruchu. Oddychaj spokojnie, opuść tułów i biodra, powtórz ćwiczenie 4 razy.

UWAGA!

Biodra trzymaj cały czas na jednym poziomie, łokcie ustaw dokładnie tuż pod barkami, nie wyginaj lędźwiowej części kręgosłupa.