Czas czytania: < 1 minute

Bóle brzucha mogą być bardzo męczące, spowodowane są najczęściej dolegliwościami żołądka oraz bolesnymi miesiączkami. Jak z nimi walczyć? Oto sprawdzone i skuteczne sposoby na złagodzenie przykrych dolegliwości.

  1. Wypróbuj termoforu – są dostępne w aptekach i sklepach medycznych, możemy wykonać je także sami np. zawijając w kawałek materiału ryż. Przygotowany termofor wkładamy do mikrofali na ok 2.minuty. Ciepło zmniejszy napięcie mięśni i przyniesie uglę przy bólu brzucha,
  2. Sięgnij po rumianek – świetnie wpływa na nasz układ nerwowy, łagodzi także bolesne dolegliwości żołądka, dodatkowo działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Łyżeczkę suszonych kwiatów rumianku zaparz w szklance wody. Przecedź i pij małymi łyczkami.
  3. Poznaj moc cytryny – jest świetnym lekiem przy problemach z trawieniem. Ciepła woda z dodatkiem soku z cytryny uśmierzy uśmierzy ból brzucha.
  4. Wypróbuj herbaty imbirowej – olejek, który jest zawarty w kłączu wspomaga trawienie i działa przeciwskurczowo.  Świeży imbir pokrój na małe kawałki i wrzuć do herbaty.
  5. Wypij herbatę miętową – mięta ma podobne właściwości do imbiru, powinna być świeża wystarczy wrzucić parę listków do szklanki wody. Dobre efekty przynosi także żucie liścia mięty korzystnie wpływa na proces trawienia.

  1. Wypróbuj słonej wody – dodaj do szklanki ciepłej wody łyżeczkę soli, wypij szybko dużymi łykami. Słona woda złagodzi bóle brzucha.
  2. Sięgnij po ostropest – działa oczyszczająco na wątrobę, jest szczególnie wskazany podczas zatruć pokarmowych.

Wypróbuj powyższych sposobów i zapomnij o bólach brzucha!