Czas czytania: 2 minuty

Ciągłe krostki i zaskórniki spędzają ci sen z powiek? Próbujesz kamuflować, zakrywać, wyciskać, a na twej twarzy wciąż goszczą nowe niedoskonałości? Sprawdź, jakie błędy popełniasz w pielęgnacji skóry i co stoi na przeszkodzie do pięknej i nieskazitelnej cery.

Przyczyną wielu niedoskonałości jest nadmierne wydzielanie sebum, spowodowane jest to m.in.nieodpowiednią dietą, zmianami hormonalnymi czy też źle dobranymi kosmetykami.

Pierwszym krokiem do czystej cery jest odpowiednie jej oczyszczanie. Pamiętaj, aby dwa razy dziennie wykonywać rytuał oczyszczania skóry. Pomocne będą ci płyny micelarne, które są roztworem wodnym posiadającym w swoim składzie micele (małe kuleczki mające właściwości hydrofilowe i hydrofobowe), dzięki nim możemy perfekcyjnie oczyścić naszą skórę ze wszelkich zanieczyszczeń, sprawdzą się także w demakijażu oczu. Myj twarz żelem lub emulsją oczyszczającą, złagodzą podrażnienia i uregulują produkcje sebum. Stosuj także peelingi i maseczki, dzięki, którym oczyścisz pory i wygładzisz powierzchnie skóry.

Uwaga! Wszelkie produkty dostosowuj do rodzaju swojej cery.

ceraa

Raz w tygodniu używaj maseczek oczyszczających mają one działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, zapobiegają pojawianiu się nowych zaskórników i zwalczają bieżące niedoskonałości skóry. Patrz na skład, unikaj kosmetyków zawierających w składzie parafinę, zatyka ona pory, absorbuje kurz i bakterie, dodatkowo utrudnia regeneracje skóry.  Polecana jest tylko, jako zabieg dla wysuszonej i zniszczonej skóry rąk i stóp. Pod żadnym pozorem nie wyciskaj krostek i zaskórników, to tylko rozniesie bakterie i niedoskonałości pojawią się w nowych miejscach. Nie wysuszaj zmian skórnych spirytusem, może to uszkodzić warstwę lipidową skóry, zamień go na pastę cynkową, która działa łagodniej, nakładaj ją tylko punktowo. Unikaj produktów wysoko-przetworzonych zawierających sztuczne barwniki i konserwanty, ogranicz sól i ostre przyprawy, które mogą zaostrzyć stan zapalny.

Dostosuj się do powyższych zaleceń i ciesz się zdrową i czystą cerą wolną od niedoskonałości.