Czas czytania: < 1 minute

Po zimie nie tylko nasza twarz potrzebuje regeneracji, domagają się tego także dekolt i szyja. Wysuszone przez ogrzewanie i klimatyzacje, podrażnione przez grube wełniane swetry stają się szorstkie i mogą pojawiać się na nich nowe zmarszczki. Zobacz od czego zacząć pielęgnacje szyi i dekoltu i jak przywrócić im zdrowy koloryt.

Przegląd

Dokładnie oczyść swoją skórę twarzy, dekoltu i szyi. Stań przed lustrem i przyjrzyj się bacznie czy pojawiły się nich jakieś nowe zmiany. Postaraj się zaobserwować czy skóra się łuszczy, jest zaczerwieniona czy nie pojawiły się w obrębie twarzy jakieś nowe pieprzyki. Jeśli coś w szczególności nas zaniepokoi np. plamy pigmentacyjne umów się na wizytę u dermatologa.

Peeling 

W przypadku dekoltu i szyi świetnie sprawdzi się delikatny peeling płatkami owsianymi, nie podrażni on skóry a skutecznie usunie martwy naskórek. Po zmyciu peelingu nałóż na szyje i dekolt gruba warstwę kremu bądź serum nawilżającego. Raz na tydzień zafunduj sobie maseczkę z glinki: biała – do skóry suchej, zielona – do skóry mieszanej, ghassoul – do wszystkich rodzajów skóry.

Umiejętne kremowanie

Pamiętaj, że krem to nie wszystko ważne jest także to w jaki sposób go nakładasz. Krem zawsze ogrzej przed nałożeniem w zagłębieniu dłoni, delikatnie wmasuj w szyje i dekolt, skóra powinna być lekko wilgotna, cząsteczki wody działają jak emulgator i ułatwiają łączenie się kremu ze skórą.

Filtry

Nadchodzące palące słońce nie będzie służyć naszej skórze, pamiętajmy o ochronie skóry z wysokim filtrem. Gdy brak nam czasu na jego nałożenie, załóż kapelusz z szerokim rondlem.