Czas czytania: < 1 minute

Nasza skóra na co dzień ma kontakt praktycznie ze wszystkim co nas otacza. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że coś może wpływać negatywnie na stan naszej cery. Sprawdź co może powodować Twoje problemy skórne !

  1. Spłukując szampon lub odżywkę z włosów piana spływa Ci po twarzy. Kosmetyki do włosów, zawierają zazwyczaj w swoim składzie silikony lub olejki, które dla włosów są dobre ale już dla Twojej skóry nie. Mogą one zatykać pory i powodować powstawanie pryszczy i zaskórniaków. Tak samo mogą działać kosmetyki do stylizacji, które nakładasz na włosy. Opadająca grzywka lub pasma na twarz powodują, że substancje znajdujące się na nich mogą zostawać na skórze i być przyczyną niedoskonałości.
  2. Podpierając dłonią twarz oraz częste pocieranie twarzy powoduje, że przenosisz na nią bakterie i zanieczyszczenia znajdujące się na Twojej dłoni. Najlepiej jeśli pozbędziesz się nawyku dotykania twarzy w ciągu dnia lub będziesz robiła to tylko po uprzednim ich umyciu.
  3. Zapewne słyszałaś już, że Twój smartfon to siedlisko bakterii ale wiesz, że odbierając go i przykładając do ucha baterie te mogą przemieszczać się na Twoją twarz i powodować wypryski? To samo tyczy się wszystkiego, co nakładasz lub przykładasz do twarzy, np. okulary lub czapka, którą naciągasz na czoło. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu swojego telefonu, okularów oraz praniu czapki oraz szalików, które mogą mieć styczność z Twoją skórą.
  4. Wymieniaj regularnie poszewkę na poduszkę, znajdują się bowiem na niej resztki kremu, potu oraz zanieczyszczeń, które mogą powodować powstawanie niedoskonałości na Twojej skórze.