Czas czytania: 2 minuty

Maszynka do golenia, plastry z woskiem, depilator czy laser? Możliwości jest mnóstwo. Jak pozbyć się włosków szybko i bezboleśnie, jednocześnie zachowując na dłużej efekt gładkiej skóry? Sprawdź najpopularniejsze metody depilacji ciała i wybierz dla siebie najskuteczniejszy sposób.

  • Maszynka

Gdy zdecydujesz się na tą metodę, dokładnie oczyść ciało i wykonaj przed goleniem się peeling. Przed depilacją wmasuj w skórę żel lub piankę do golenia co ułatwi poślizg ostrza. Plusami tej  metody są nie tylko niewielkie koszta ale i także jej niezawodność. Maszynka z łatwością mieści się w dłoniach zapewniając dostęp do wszystkich miejsc ciała, usuwa nawet najmniejsze włoski. Golenie się za pomocą maszynki jest bezbolesne i szybkie.  Do wad tej metody możemy zaliczyć szybki wzrost włosków, które z każdym goleniem stają się mocniejsze i grubsze, podczas używania maszynki istnieje także ryzyko podraznień.

  1. Plastry

Stosowanie ich bywa bolesne, ale warto się pomęczyć dla aksamitnie gładkich nóg na dłużej. Plastrów wystarczy używać raz w miesiącu. Aby zabieg przyniósł upragnione rezultaty włoski powinny mieć długość ok. 8 mm. Plastry najlepiej przed aplikacją rozgrzać w dłoniach dzięki czemu wosk lepiej wniknie w cebulki włosów. Pamiętajmy aby plastry zrywać pod włos. Zabieg możemy wykonywać w domu jak i również w gabinecie kosmetycznym. Regularnie stosowanie wosku znacznie osłabia włoski, przez co odrastają one dużo słabsze. Wadą tej metody jest możliwość wzrastania włosów co prowadzi do zapalenia meszków włosowych. Wosk nie jest polecany osobom o kruchych naczynkach krwionośnych.

  1. Depilator

Bardzo popularna metoda depilacji, wykonywana za pomocą specjalnego urządzenia, które wyrywa włoski wraz z cebulkami. Jest to dosyć kosztowny sposób depilacje, zakup depilatora to koszt ok.300-500 zł. Metoda gwarantuje zachowanie gładkiej skóry na okres min. 2 tygodni. Użycie depilatora jest dosyć bolesne, może również jak w przypadku plastrów powodować wzrastanie włosków. Depilator nie chwyta zbyt krótkiego zarostu.