Czas czytania: 2 minuty

Zmiana stylu życia na zdrowszy nie jest wcale czasochłonna i trudna. Nawyki i przyzwyczajenia to czynności, które wykonujemy każdego dnia półautomatycznie. Nasze życie bez nawyków byłoby bardzo trudne. Najlepiej zacząć od drobnych przyzwyczajeń i powoli wprowadzać zmiany, po pewnym czasie nawet nie zauważymy, że robimy to już automatycznie. 

Nitkuj zęby

Szczotkowanie zębów nie usuwa wszystkich zalegających resztek pokarmowych, nitkowa to najlepszy sposób na dokładne oczyszczenie zębów. Podczas rutynowego mycia zębów pamiętaj w trakcie, aby naszykować nić dentystyczną bądź flosser, z czasem wejdzie ci to w nawyk. Dzięki regularnemu nitkowaniu zębów pozbywamy się bakterii, które prowadzą do przewlekłych chorób. 

Zaraz po przebudzeniu napij się ciepłej wody

Wypicie szklanki ciepłej wody zaraz po przebudzeniu, pomoże pozbyć się wszystkich toksyn nagromadzonych podczas snu. Poprawi również nasz metabolizm i wspomoże prawidłowe trawienie. Woda pomaga też częściowo oszukać głód, wypijając szklankę wody zmniejszymy apetyt, a w ciągu dnia będziemy mniej podjadać. 

Jedź codziennie owoce i warzywa

Najczęściej o nich pamiętamy będąc w sklepie, po wypakowaniu leżą kilka dni. Staraj się wplatać warzywa i owoce w stałe posiłki. Codziennie jedzenie zalecanej dawki owoców i warzyw przyczyni się do szczupłej sylwetki oraz dobrego samopoczucia. Raz dziennie zafunduj sobie zdrowy świeżo wyciskany koktajl, który dostarczy ci niezbędnych witamin i minerałów. 

Dokładnie przeżuwaj jedzenie

Żucie to proces mechaniczny, często jemy w pośpiechu nie przeżuwając dokładnie pokarmów. Powinniśmy brać małe kęsy i dokładnie w sposób kontrolowany je przeżuwać, dzięki temu pokarm zostanie lepiej strawiony i nie będzie zalegać w żołądku. Powolne jedzenie w pełni pozwoli nam się cieszyć ze smaku potrawy, pamiętajmy, że sygnał sytości trafia do mózgu po około 20 minutach od spożycia pokarmu. 

Regularnie czyść telefon

Telefony towarzyszą nam dosłownie wszędzie, o ile pamiętamy o częstym myciu rąk, to o czyszczeniu regularnie smartfonów już nie koniecznie. Według rankingu najbrudniejszych rzeczy telefon komórkowy znajduje się przed deską klozetową. Często go dotykamy, kładziemy na różnych powierzchniach, przez co znajduje się na nim szereg drobnoustrojów, które mogą prowadzić do zarażenia gronkowcem, paciorkowcem bądź wirusem grypy. 

Kładź się o regularnych porach, wysypiaj się

Zdrowy sen zapewnia prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, gdy mamy problem z bezsennością należy zadbać o parę istotnych przyzwyczajeń, które pomogą nam zasypiać. Przed położeniem się spać nie korzystaj z elektroniki, ulubiony serial zamień na ulubione czasopismo bądź książkę. Wieczorem weź relaksującą kąpiel, przewietrz sypialnie, nie jedź obfitych kolacji. 

Wprowadzaj niewielkie zmiany każdego dnia i ciesz się lepszym życiem.