Czas czytania: 2 minuty

Urządzając łazienkę zastanawiasz się co będzie lepsze prysznic czy wanna? Dylemat ten najczęściej dotyczy mieszkańców bloków, których głównym aspektem wyboru jest metraż łazienki. Zobacz jakie są wady i zalety obu rozwiązań.

Prysznic

Kabina prysznicowa zajmuje dwa razy mniej miejsca niż wanna, jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którzy cenią sobie szybkie orzeźwienie. Świetnie sprawdza się w lecie oraz po męczącym dniu pracy. Prysznic jest także wygodniejszy dla osób starszych, których problemem może być wejście do wanny. Zdaniem wielu lekarzy prysznic jest także bardziej higieniczny i ułatwia zabiegi kosmetyczne. Kabiny prysznicowe nie są praktyczne gdy w domu posiadamy małe dzieci. Trudniej jest także w nich zachować czystość, woda i mydło zostawiają zacieki i nieestetyczne smugi. Powszechnie panuje opinia, iż podczas kąpieli pod prysznicem zużywamy mniej wody, nic bardziej mylnego podczas dłuższego seansu zużyjemy jej tyle samo co podczas kąpieli w wannie.

Beautiful attractive happy naked girl taking shower

Wanna

Kąpiel w wannie to doskonały sposób na wieczorny relaks zapewnia odprężenie i wyciszenie się, jest także doskonałym wyjściem gdy mamy w domu małe dzieci. Po zamontowaniu parawanu można zastąpić wanne szybkim prysznicem. Podczas kapieli w wannie możemy wykonywać różne zabiegi pielęgnacyjne, zastosować aromaterapie czy też wsypać rozluźniającą sól do kąpieli. Pod wanną można wygospodarować dodatkowe miejsce na środki czystości. Do ich wad można zaliczyć: zajmowanie zbyt dużej przestrzeni, podczas mycia włosów konieczne jest trzymanie słuchawki prysznicowej. Długa kąpiel może także wysuszać skórę.

Jak zatem wybrać odpowiednią opcje? Wybierzmy kabinę prysznicową z głębokim brodzikiem, którzy posłuży nam do dłuższych kąpieli bądź wannę z parawanem, dzięki czemu będziemy mogli wziąć szybki prysznic.