Czas czytania: 2 minuty

Która z nas nie marzy o długich, gęstych i zdrowych włosach? Ich wzrost szacuje się na 1-1,5 cm na miesiąc. Jest to w dużej mierze uwarunkowane genetycznie, ale także zależy od naszej diety, kondycji włosów i stopnia ich zniszczenia np. zabiegami chemicznymi. Średnia ich żywotność wynosi od 3 do 6 lat. Za pomocą wielu sposobów możemy wpłynąć na wzrost naszych włosów i osiągnąć spektakularny efekt.

Dbajmy o skórę głowy

Odpowiednio ją masując pobudzamy porost włosów, polecane są peelingi domowe, np. z soli bądź cukru. Peeling dogłębnie oczyści skórę głowy i zapobiegnie nadmiernemu jej przetłuszczaniu. Masaż działa także relaksacyjnie , pomaga pozbyć się bólu głowy oraz zmęczenia. Masaż głowy możemy także wykonywać za pomocą szczotek, m.in innowacyjnej szczotce Tangle Teezer, dzięki różnej długości wypustkom masuje ona naszą głowę co doskonale wpływa na nasze cebulki włosów. Skórę głowy możemy także masować za pomocą dłoni,przy czym pamiętać należy o krótkich paznokciach oraz delikatnych ruchach.

Stymulujmy wzrost od wewnątrz

Zażywajmy suplementy, które wspomagają szybki wzrost włosów. Większość z Was już pewnie słyszała o zbawiennym wpływie drożdży na porost włosów. Drożdże zawierają wiele cennych witamin i minerałów, które korzystnie wpływają na przemianę materii co za tym idzie na procesy zachodzące w skórze. ⅓ drożdży piekarskich należy zaparzyć we wrzątku, odczekać aż ostygną i wypić.Kurację powinniśmy stosować przez 3 miesiące po czym zrobić miesięczną przerwę. Gdy nie możemy się przełamać do ich picia , wypróbujmy dostępne preparaty z ekstraktem z drożdży w tabletkach. Oprócz drożdży zalecane jest także spożywanie naparu ze skrzypu i pokrzywy, dzięki nim nasze włosy będą mocne i błyszczące.

Stosujmy wcierki

Ostatnio bardzo popularne, stymulują cebulki włosowe, rozgrzewają skórę głowy przez co jest lepiej ukrwiona, likwidują łupież i regenerują włosy. Wcierki jak sama nazwa wskazuje wcieramy w skórę głowy 2 razy dziennie.

Bądźmy systematyczne

Pamiętaj ,że tylko regularne stosowanie powyższych metod przyniesie upragnione efekty. Przygotowana na burze włosów? Do dzieła !