Czas czytania: 2 minuty

3.Zaprzyjaźnij się  pudełkami

Plastikowe pudełka to bardzo przydatny wynalazek dla osób, które ciągle gdzieś muszą pędzić. Przygotowany wcześniej posiłek przekładasz do pudełka i jesz gdzie chcesz! Kilka przykładowych pożywnych posiłków do zabrania w pudełko to np. owsianka, makaron z sosem i warzywami, warzywa strączkowe z dodatkiem mięsa.

4.Zawsze miej przy sobie pożywną przekąskę 

Suszone owoce (niesiarkowane!) , orzechy, migdały to proste przekąski, po które będziesz mogła sięgać w ciągu dnia, kiedy dopadnie Cię głód.  Ponadto, suszone owoce świetnie zastępują słodycze w przypadku chwili słabości, owszem mają sporo kalorii ale i pożytecznych witamin, minerałów oraz błonnika.

5.Kupuj produkty, które łatwo można połączyć

Warzywa mrożone wystarczy, że wrzucisz na patelnię a w ciągu 15 minut będą gotowe, łatwo połączyć je z np. z jajkami i pożywne danie gotowe. Mrożone i świeże owoce bardzo dobrze sprawdzą się w roli podwieczorku lub jako dodatek do smoothie, które jest sycące i pełne witamin. Masło orzechowe lub pasztet sojowy, z soczewicy to rozwiązanie dla osób, które lubią kanapki ale nie mają czasu na ich wymyśle kombinacje. Pamiętaj o kupowaniu pełnoziarnistego pieczywa zamiast białego oraz wody mineralnej zamiast „oszukanych” soków!