Czas czytania: < 1 minute

Każde włosy, kręcone, długie, krótkie, proste, cienkie czy też grube wymagają specjalnej pielęgnacji dobranej do ich potrzeb. Żeby odpowiednio o nie dbać musimy je bliżej poznać.

Włosy cienkie

Czego nie znoszą:

Ich nadmiernego zapuszczania, włosy cienkie lubią być lekkie i wycieniowane. Najlepiej sprawdza się krótka fryzurka, która zwiększa ich objętość. Włosy cienkie nie lubią także przesadnej pielęgnacji, która może ich obciążyć, zrezygnujmy zatem z pianek i lakierów. Odżywki najlepiej stosować na same końcówki włosów.

Co kochają:

Delikatny masaż skóry głowy, który wzmacnia cebulki włosów, wykonuj go po każdym myciu włosów.

Włosy falujące, trudne do ułożenia

Czego nie znoszą:

Częstego czesania szczotką, która niszczy ich strukturę, przez co elektryzują się i łamią. Włosy falujące najlepiej czesz grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach. Unikaj suszenia gorącym nawiewem, zawsze zabezpieczaj końcówki odżywką z filtrem.

Co kochają:

Bogatej konsystencji maski, które je odpowiednio dociążą. Używaj także kosmetyków, poprawiających ich skręt.

wwwwwwwwwwwwwwwwww

Włosy farbowane, zniszczone

Czego nie znoszą:

Szamponów przeciwłupieżowych, które wypłukują z nich pigment oraz matują. Włosy farbowane są przesuszone dlatego nie tolerują także kosmetyków z zawartością alkoholu, który może je dodatkowo wysuszać.

Co kochają:

Szampony które chronią kolor. Po umyciu wypukaj je pod strumieniem chłodnej wody, dzięki czemu zamkniesz łuski włosa i odzyskasz ich blask.

Sprawdź też :

Jak myć włosy kręcone i jak często?