Czas czytania: 2 minuty

Cienie pod oczami tzw. podkowy tworzą się głównie tak jak zmarszczki wraz z upływem czasu, lecz to niejedyna ich przyczyna, sińce pojawiają się także podczas małej ilości snu, mogą być także związane z alergią i złymi nawykami żywieniowymi. Jak z nimi walczyć ? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Na samym początku zdiagnozuj przyczynę podkrążonych oczu, mogą być one wynikiem jakiejś choroby. Kiedy cienie pod oczami są wynikiem niewyspania bądź siły wieku zastosuj nasze poniższe rady:

Wypróbuj świetlika lekarskiego

To ziele działa skutecznie przy schorzeniach oczu, reguluje ciśnienie w gałce ocznej i leczy stany zapalne powiek. Zaparz pół łyżeczki sproszkowanego ziela, zaparzaj przez 5 minut i stosuj jako okłady na oczy. Pozostałość ziołowej herbatki możesz wypić działa on także korzystnie na układ trawienia oraz wątrobę. Świetlik rozświetli twoją skórę i i delikatnie ją wygładzi.

Pokonaj sińce świeżym ogórkiem. Najpierw dokładnie umyj warzywo, następnie pokrój je w plastry i nałóż na skórę powiek. Zalecane jest aby przed nałożeniem na oczy ogórka wstawić na 10 minut do zamrażalki, dzięki czemu twoje oczy będą wypoczęte a skóra w okół nich lepiej napięta. Ogórek dzięki swoim właściwością rozjaśni Twoją skórę pod oczami a cienie znikną jak od dotknięcia magicznej różdżki.

Portrait of happy smiling beautiful young woman touching skin or applying cream, isolated over white background

Podaruj swoim oczom masaż opuszkami palców. Rozgrzej w dłoniach ulubiony krem pod oczy i delikatnie go wklepuj od wewnętrznego do zewnętrznego kącika dolnych powiek.

Zmień dietę zrezygnuj z nadmiernej ilości kawy, herbaty i alkoholu, dzięki czemu unikniesz odwodnienia organizmu a co za tym idzie cieni pod oczami.

Staraj się wysypiać. Pamiętaj, że każdemu należy się solidna dawka odpoczynku, śpij średnio po 8 godzin na dobę,  nadmierna praca przy komputerze, leżenie na kanapie przed telewizorem, dym tytoniowy, klimatyzacja to wszystko działa negatywnie na stan Twoich oczu. Daj im wypocząć – zrelaksowane oczy to zdrowe i piękne spojrzenie.

Nie masz czasu na powyższe rady? Zastosuj szybki trik dzięki któremu w mig odświeżysz swój wzrok. Przyłóż do powiek zawiniętą w chusteczkę kostkę lodu, zimny okład spowoduje skurczenie się naczyń krwionośnych, poprawiając tym samym przepływ limfy.

Tuszuj i maskuj stosując do tego odpowiednie kremy i preparaty. Korektor pod oczy wybieraj zawszę o jeden ton jaśniejszy od podkładu.

Wypróbuj nasze sposoby i podejmij walkę z sińcami, ciesz się pięknym i olśniewającym spojrzeniem już dziś!