Czas czytania: 2 minuty

To, że zdrowe odżywianie korzystnie wpływa na nasz wygląd jest ogólnie wiadome, jak jest jednak z błędami żywieniowymi, które odbijają się na naszej skórze, włosach i paznokciach? Czego powinniśmy się wystrzegać jeśli marzy nam się zdrowo wyglądająca, promienna skóra bez niedoskonałości oraz zmarszczek? Jakie produkty niekorzystnie wpływają na nasze włosy i paznokcie? Sprawdź najpopularniejsze wpadki w naszym jadłospisie, które zabierają nam urodę!

Nadmiar słodyczy i cukrów prostych w diecie

Cukier nie tylko ma niekorzystny wpływ na nasze zęby oraz prowadzi do odkładania się nadmiaru tkanki tłuszczowej w naszym organizmie ale również odbija się na naszym wyglądzie. Nasza skóra narażona jest na szybsze starzenie się, powstawanie niedoskonałości zwłaszcza wyprysków. Cukier odbiera jej także blask i sprawia, że znacznie szybciej się przetłuszcza. Nasze włosy są osłabione a paznokcie kruche, ponieważ wraz ze słodyczami i cukrami prostymi typu biały ryż lub białe pieczywo nie dostarczamy naszemu organizmowi witamin oraz minerałów a także kwasów wielonienasyconych.

Nadmiar nabiału w diecie

Tak słynna do niedawna dieta białkowa niosła ze sobą nie tylko szkodliwy wpływ na nasze zdrowie ale także i urodę. Nabiał zawiera dużą ilość tłuszczu nasyconego a także cukier prosty laktozę. Nadmiar białka w naszym organizmie zaburza równowagę kwasowo-zasadową. Prowadzi do powstawania zaskórniaków i wyprysków a także zatrzymywania wody w tkankach poprzez niekorzystny wpływ takiej diety na nasze nerki, które regulują ten proces w naszym organizmie. Nadmiar białka w diecie może również wzmagać wypadanie włosów oraz powodować łamliwość paznokci.

Nadmiar alkoholu w diecie

Alkohol spożywany w dużych ilościach nie tylko ma negatywny wpływ na nasze zdrowie ale również i urodę. Nasza skóra staje się odwodniona, pogłębiają się na niej zmarszczki, pojawiają się pękające naczynka krwionośne tworząc tzw. pajączki. Skóra szybko traci swoją elastyczność i staje się szorstka w dotyku oraz traci swój naturalny blask. Włosy stają się łamliwe, nadmiar alkoholu może również wzmagać przetłuszczanie się włosów.