Czas czytania: 2 minuty

Za kolor naszych zębów odpowiadają głównie geny. Picie kawy, herbaty, wina oraz palenie papierosów mają drugorzędny wpływ na żółknięcie zębów. Nasz naturalny kolor zębów waha się od bieli do szaro-brunatnych odcieni. Chcesz przywrócić swoim zębom naturalną biel? Zastosuj nasze rady i olśniewaj uśmiechem.

Usuń kamień nazębny

Kamień nazębny tworzy się nawet podczas codziennego szczotkowania zębów. Jest widoczny w postaci ciemnej obwódki, groźniejszą postacią jest kamień ukryty pod dziąsłami , który może wywoływać stany zapalne. Oczyszczenie szkliwa z kamienia sprawi,że nasze zęby staną się o kilka tonów jaśniejsze. Skaling czyli usuwanie kamienia nazębnego możemy wykonać za pomocą technik mechanicznych, laserowych bądź ultradźwiękowych. Cena takiego zabiegu waha się cenowo od 50 do 200 zł.

Stosuj pasty wybielające

Pasty wybielające nadają się do użytku codziennego. W swoim składzie zawierają dodatkowe substancje: tlenek fluoru oraz wodorotlenek sodu. Kupując pastę zwróć uwagę na RDA czyli wskaźnik ścieralności. Gdy przekracza on 200 pasta może uszkodzić szkliwo zębów. Stosuj również regularnie płyny do płukania jamy ustnej, dzięki nim zahamujesz gromadzenie się płytki nazębnej.