Czas czytania: 2 minuty

Kobiety w Azji mogą pochwalić się piękną i nienaganną skórą, zawdzięczają to starannej pielęgnacji. Trend dbania o urodę jest rozpowszechniony na każdym kontynencie, jednak Koreanki doskonale wiedzą jak w kilku prostych krokach zadbać o piękną skórę. Sprawdź niezawodne sposoby na poprawę urody według Koreańskich kobiet!

1.Pielęgnacja ważniejsza niż makijaż

Kobiety w Azji doskonale wiedzą, że makijaż tylko ukrywa skórę oraz jej niedoskonałości. Piękno jednak tkwi w pielęgnacji skóry i jej odpowiednim traktowaniu. Nakładanie delikatnie koloryzujących kosmetyków typu BB lub CC ma za zadanie wyrównać koloryt skóry oraz zapewnić jej długotrwałe nawilżenie. Kiedy nasza skóra jest odpowiednio wypielęgnowana nie potrzebujemy dużej ilości kosmetyków kolorowych, aby pięknie wyglądać.

2.Stopniowa i bogata pielęgnacja cery

Koreanki lubią używać dużej ilości kosmetyków pielęgnacyjnych, jednak największy nacisk stawiają na dokładne i dogłębne oczyszczenie skóry. W tym celu stosują aż trzy kroki oczyszczania cery wstępne, oczyszczanie za pomocą olejków oraz złuszczania martwego naskórka. Kolejne trzy kroki poświęcane są przywróceniu odpowiedniego pH skóry a także dostarczenie jej jak największej ilości witamin. Ostatni etap pielęgnacyjnej piramidy Koreanek to nawilżenie oraz odżywienie skóry na całej twarzy i szyi przy pomocy odpowiednich kremów.

3.Wklepywanie zamiast wsmarowania i pocierania

Tarcie oraz pocieranie twarzy to czynności, które mogą wzmagać powstawanie zmarszczek oraz nierównomierne rozprowadzanie kosmetyków. Koreanki są zwolenniczkami wklepywania kremów ale także i kosmetyków kolorowych, tak bowiem pobudzają krążenie w skórze i ułatwiają wnikniecie w nią substancji odżywczych.

4.Obowiązkowy krem z filtrem

Kobiety z Azji przywiązują niezwykle ważną wagę do koloru swojej skóry, unikają nadmiaru słońca i chronią skórę kosmetykami z wysokim filtrem. Promienie słoneczne wpływają na szybsze starzenie się naszej skóry, powstawanie zmarszczek oraz przebarwień.

5.Maseczki „must have” każdej Koreanki

Maseczki na tkaninie to bardzo popularna metoda pielęgnacji wśród kobiet z Azji, preferują one nakładanie ich na twarz 2-3 razy w tygodniu lub nawet codziennie. Dzięki tkaninie maseczek zawiera tylko niezbędne odżywcze składniki bez zagęszczaczy i innych szkodliwych dodatków.