Czas czytania: < 1 minute

Marzy ci się bluzka czy sukienka z odkrytymi plecami? Pamiętaj o regularnej pielęgnacji tej części ciała. O plecy trudno zadbać, często nie możemy sięgnąć ich całej powierzchni, warto wtedy poprosić męża, chłopaka bądź koleżankę o pomoc. Na plecach gromadzi się bardzo dużo zanieczyszczeń i sebum, bardzo łatwo o wysyp krostek i zaskórników. Aby temu zapobiec warto sięgać po antybakteryjne żele i mydła.

Świetnie sprawdzą się też delikatne emulsje, które nie zaburzają naturalnego pH skóry. W sklepach mamy do wyboru wiele ciekawych i przydatnych akcesoriów do mycia pleców, szczotki z długą rączką ułatwią nam dostęp do trudno dostępnych partii skóry oraz dzięki nim bez problemu rozprowadzimy peelingi i żele.

Po każdej kąpieli wklepmy w skórę pleców balsam odżywczy, one też potrzebują dawki nawilżenia.

woman cares about skin of body using cosmetic scrub on the back - isolated on white. Beauty treatment concept.

Raz na jakiś czas szczególnie latem, warto wybrać się do kosmetyczki, która dokładnie oczyści naszą skórę pleców i złuszczy martwy naskórek, popularnym zabiegiem jest mikrodermabrazja oraz peeling z kwasami owocowymi.

Kosmetyczki aby wygładzić skórę pleców często  też sięgają po maski. Domowy zabieg możemy wykonać miksując drożdże z ciepłym mlekiem. Gotową mieszankę nakładamy na skórę pleców i odpoczywamy na brzuchu ok. 15 minut. Następnie zmywamy maskę ciepłą wodą.