Czas czytania: 2 minuty

Twój dzień wypełniają codzienne obowiązki? Stratą czasu jest dla Ciebie droga do siłowni i powrót z niej? A może zniechęca Cię kwestia finansowa? Nie masz pieniędzy na sprzęt typu rower lub rolki? Nie szkodzi! Nie rezygnuj ze sportu, od dzisiaj nie masz wymówek! Równie dobre efekty przynosi trening domowy, który wykonasz kiedy chcesz i jak chcesz. Potrzebujesz motywacji? Dobrze trafiłaś!

Jak zacząć?

zdj4

 1. Jeśli Twoja aktywność fizyczna ograniczała się tylko do buszowania po sklepowych półkach lub odprowadzaniu dziecka do przedszkola zacznij od lekkich ćwiczeń.
 2. Znajdź i poznaj swojego domowego trenera na DVD, w internecie znajdziesz wiele filmików z przykładowymi treningami domowymi.
 3. Zacznij teraz a nie zaraz, potem lub następny poniedziałek.
 4. Wkomponuj czas na trening w harmonogram Twojego dnia, zobaczysz, że później będzie to  najważniejszy czas dla Ciebie w ciągu doby.
 5. Ćwicz w miarę swoich możliwości to ,że Pan/Pani z płyty DVD wykonują jakieś akrobacje w szybkim tempie nie oznacza, że na początku musisz im dorównywać.
 6. Uważaj na kontuzje, kiedy poczujesz blokadę np. w stawach  podczas wykonywania ćwiczenia przestań go wykonywać i przejdź do kolejnego.
 7. Myśl o treningu jak o przyjemności i prezencie dla swojego ciała, odwdzięczy Ci się za to w szybkim tempie.
 8. Jeśli motywują Cię liczby postaw raczej na centymetr niż na wagę. Pamiętaj, że w ciągu doby Twoja masa ciała może zmieniać się nawet o 2 kg.
 9. Rywalizuj sama ze sobą, zapisuj wyniki i staraj się je sukcesywnie poprawiać.
 10. Aby osiągnąć zadowalające rezultaty wprowadź zmiany w jadłospisie. Energii niech dodają Ci węglowodany złożone, które znajdziesz w pełnoziarnistych produktach i warzywach. Czasami sięgaj po zastrzyk energii z owoców, pamiętaj o spożywaniu białka i tłuszczy w odpowiedniej ilości. Niech to będzie pełnowartościowe białko i zdrowe tłuszcze. Pij odpowiednia ilość płynów, ogranicz sól, nie żałuj sobie naturalnych przypraw.
 11. Bądź systematyczna i nie wypatruj niecierpliwie efektów, na pewno przyjdą. Treningi wykonuj najlepiej 3-4 razy w tygodniu, z czasem zwiększaj ich intensywność.