Czas czytania: 2 minuty

Święta to czas radości, rodzinnych spotkań, przeżyć religijnych, prezentów ale również smacznego jedzenia. Mało kto nie skusi się na dodatkową porcję, kiedy siedzimy przy obficie zastawionym stole smakołykami, na które czekaliśmy rok! Przygotuj swój organizm na większą dawkę energetyczną poprzedzając święta detoksem a jedzenie nie odbije się na Twojej sylwetce!

woda z owocami (1)

  1. Pij dużo wody, najlepiej niegazowanej. Jeśli nie jesteś w stanie znieść smaku samej wody a raczej jego braku to wypróbuj np. dodatek świeżego soku z pomarańczy, cytryny lub jabłka. Smak wody poprawi również dodanie plasterków imbiru. Woda pomoże oczyścić Twój organizm z nadmiaru toksyn i zapewni dłuższe uczucie sytości.
  2. Dwa posiłki w ciągu dnia zastąp sokami warzywno-owocowymi np. śniadanie i kolację. Uzupełnisz w ten sposób swoje menu w zwiększoną dawkę witamin i minerałów oraz błonnika, ograniczając tym samym ilość kalorii spożytych w ciągu dnia co pozwoli Ci zachować pewną rezerwę na świąteczne ucztowanie.
  3. Ćwicz minimum 30 minut dziennie. Może to być trening cardio, siłowy lub interwałowy. Każda dodatkowa aktywność fizyczna sprawi, że pozbędziesz się pewnej dawki kalorii, którą będziesz mogła uzupełnić podczas wigilijnej wieczerzy bez konsekwencji.
  4. Ogranicz lub zrezygnuj ze spożywania czerwonego mięsa i produktów przetworzonych. Produkty te są zazwyczaj ciężkostrawne, bogate w nasycone kwasy tłuszczowe i tłuszcze trans. Rezygnując z ich spożycia sięgaj po chudy drób lub nabiał.

Pamiętaj, że powyższy detoks nie upoważnia Cię do bezkarnego objadania się smakołykami z wigilijnego stołu! Jedzenie w nadmiarze (nawet zdrowego jedzenia) negatywnie odbija się na naszym zdrowiu i psychice.