Czas czytania: 2 minuty

Słońce, słona woda, brak czasu na pielęgnację podczas wakacyjnych szaleństw, to nie są z pewnością warunki o jakich marzą Twoje włosy. Jak je wzmocnić i odżywić po wakacyjnych wybrykach? Sprawdź nasze sposoby i przywróć swoje włosy do żywych!

Traktuj je łagodnie

Pewnie zapomniałaś o tym, że Twoje włosy nie potrzebują SlS-ów na co dzień pakując jeden szampon do walizki? Zacznij stosować łagodne szampony lub wypróbuj płyn do higieny intymnej (sprawdź czy też nie zawiera SLS-ów), po kosmetyki z silniejszymi detergentami sięgaj raz na tydzień lub dwa tygodnie w zależności od stopnia przetłuszczania się Twoich włosów. Pamiętaj, że po użyciu łagodnego szamponu wskazane jest zastosowanie odżywki, ponieważ włosy mogą być splątane. Przez jakiś czas najlepiej zrezygnuj z suszarki i innych przyrządów do stylizacji  oraz lakierów, które nadmiernie wysuszą Twoje, już i tak suche, włosy.

zdj3

Pielęgnuj i odżywiaj

Stosuj odżywkę po każdym myciu, maskę nakładaj na włosy minimum raz w tygodniu. Wybieraj kosmetyki o bogatym składzie, najlepiej z zawartością naturalnych składników nawilżających oraz emolientowych. Bardzo dobrze sprawdzi się dodatek aloesu, olejku arganowego, kokosowego lub awokado. Szukaj produktów o małej zawartości silikonów, zabezpieczą one włosy ale nadmiernie ich nie oblepią. Pamiętaj również o odżywianiu od wewnątrz , wypróbuj kurację drożdżową lub wspomóż swoje włosy suplementacją drożdży w tabletkach. Kurację drożdżowa polega na piciu zaparzanych drożdży piekarskich w ilości 1/3 kostki na 200 ml wrzącej wody.Powinna trwać 3 miesiące a następnie zalecany jest miesiąc przerwy.