Czas czytania: 2 minuty

Na rynku dostępne są różne akcesoria do nakładania podkładu. Jednak nie ma wątpliwości, że najchętniej wykorzystywanym przez miłośniczki makijażu na całym świecie jest specjalna gąbeczka. I nie ma w tym nic dziwnego, bo podkład nią nałożony wygląda idealnie i jest niezwykle trwały. Sprawdźmy, jak wybrać najlepszą gąbeczkę do makijażu dla siebie.  

Gąbka do makijażu — jaki kształt wybrać? 

W sklepach blending sponge występuje w różnych wariantach. Gąbeczki różnią się w wielu kwestiach. Może być to na przykład kolor. I tutaj nie powinna zaskoczyć nas cała tęcza barw. Co więcej, dostępna jest nawet gąbka do makijażu marmurek. Jednak największą różnicą, która zauważalna jest zresztą już na pierwszy rzut oka, jest kształt. Wbrew pozorom jest on niezwykle istotny i to nie ze względów estetycznych, a z powodu komfortu nakładania produktów oraz funkcjonalność.

Najpopularniejsza gąbka do makijażu to oczywiście ta o kształcie łezki, czy też jajka — porównanie to już kwestia indywidualna. Taka gąbeczka jest niezwykle praktyczna. Umożliwia nie tylko nakładanie podkładu i pudru, ale także pozwala na dokładne wklepanie korektora i to nawet pod oczami. Jej kształt doskonale sprawdza się również przy konturowaniu na mokro. Gąbeczka do makijażu o kształcie łezki może mieć też ”ściętą” końcówkę. Taki model świetnie nadaje się do aplikacji kosmetyków sypkich i do bakingu. Jaki kształt gąbki wybrać? Najlepiej postawić po prostu na zestaw gąbek do makijażu, by móc cieszyć się pełnią ich możliwości. 

Na co zwrócić uwagę wybierając beauty blender? 

Przy wyborze gąbeczki do makijażu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. W pierwszej kolejności najlepiej skupić się na tych, które decydują o jakości pracy z narzędziem i komfortem nakładania kosmetyków. Tutaj zasada jest właściwie jedna – miękka gąbka do makiajżu zapewnia najlepsze efekty. Przede wszystkim, praca taką gąbką to czysta przyjemność. Rozprowadza podkład równomiernie i jest miła dla cery. Co więcej, sprawia, że podkład jest idealnie wtopiony w skórę i nie tworzy żadnych plam, ponieważ blendowanie jest po prostu bezbłędne. Poza tym miękka gąbeczka do makijażu jest też znacznie łatwiejsza w myciu. 

Jak dbać o gąbki do makijażu? 

Gąbeczka do makijażu to narzędzie, które może nam posłużyć przez długi czas. Warto więc o nią dobrze dbać, ponieważ to pozwoli wydłużyć okres użytkowania. Pytanie tylko, jak to zrobić? Najważniejsze jest przede wszystkim mycie. Po każdym użyciu należy dokładnie umyć gąbkę przy użyciu ciepłej wody i odpowiedniego olejku lub mydła. To pozwoli wypłukać z niej resztki kosmetyków, jakie wchłonęły się w jej wnętrze.