Po 10 latach badań genetycznych dr David Sinclair, nasz partner naukowy, dokonał rewolucyjnego odkrycia: enzym znany pod nazwą TET (Ten-Eleven Translocation), który pozwala odwrócić proces starzenia się skóry.

Od tej pory Laboratorium Naturalnych Składów Caudalie poszukiwało unikatowego składnika farmaceutycznego, który jest w stanie pobudzić ten enzym do działania. Po przebadaniu tysięcy substancji wybraliśmy jeden: honokiol otrzymywany z magnolii metodą ekoekstrakcji (1). Honokiol pobudza enzym TET. W połączeniu z resweratrolem działa jeszcze silniej i jest w stanie oddziaływać na białka młodości skóry, korygując w ten sposób 8 oznak starzenia się. Odkrycie to dało początek nowemu, wizjonerskiemu patentowi: technologii TET8TM opatentowanej wspólnie z Harvard Medical School.

W jaki sposób enzym TET odwraca proces starzenia się?
Czynniki środowiskowe (utlenianie, słońce, palenie papierosów, niewłaściwa higiena życia codziennego, sztuczne światło itp.) powodują, że w DNA naszych komórek występują oznaki starzenia się uniemożliwiające ekspresję niektórych genów.To czynniki epigenetyczne. Jeżeli oznaki te pojawią się w genie kluczowym dla funkcjonowania skóry, jego ekspresja jest słabsza, wytwarza on mniej białek, skóra się starzeje i pojawia się 8 głównych oznak upływu czasu: utrwalone zmarszczki, drobne zmarszczki, utrata jędrności, utrata elastyczności, utrata objętości, odwodnienie, przebarwienia, utrata blasku. Enzym TET usuwa te oznaki z DNA i walczy z procesem starzenia się.

Firma Caudalie wyselekcjonowała najlepsze składniki czynne, aby połączyć je z technologią TET8TM:

 • Zwalczającą przebarwienia winiferynę,
 • Polifenole z pestek winogron zapobiegające zmarszczkom i blokujące wolne rodniki,
 • Kwas hialuronowy naturalnego pochodzenia spulchniający skórę,
 • Napinające cukry, które zmniejszają głębokość, długość i powierzchnię zmarszczek.

W 100% naturalna kompozycja roślinnych substancji zapachowych: róża damasceńska, esencja z płatków róży, esencja z geranium, absolut z róży, absolut z liści fiołka, esencja z białego cedru, absolut z benzoesu syjamskiego. Caudalie chce, aby uroda szła w parze z ekoodpowiedzialnością. Kapsułki wewnątrz słoiczków umożliwiają łatwe uzupełnienie Kremu lub Kremu o Bogatej Konsystencji. System ten jest bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ każdy kupiony wkład pozwala zaoszczędzić około 3,12 ton opakowań wielosurowcowych i 18 ton szkła. Dla kogo? Dla wszystkich kobiet, które nie mają ochoty na kompromisy. Od ukończenia 40 lat.

PREMIER CRU THE EYE CREAM
Luksusowy przeciwstarzeniowy i natychmiastowo rozświetlający krem ​​pod oczy oparty na wizjonerskiej technologii TET8™. Natychmiast jaśniejsze, młodsze oczy. Odpowiedni dla wrażliwych oczu.

Główne składniki:

 • NOWA Opatentowana technologia TET8™: Resweratrol + Honokiol (zielona ekstrakcja magnolii). Zwiększa aktywność enzymu TET i działa na białka młodości, korygując 8 oznak starzenia.
 • Mieszanka perłowca: 100% naturalnego pochodzenia. Perłery zwiększają świetlistość skóry i
  widocznie redukują 8 oznak starzenia.
 • Kwas hialuronowy: 100% naturalnego pochodzenia i wytwarzany biotechnologicznie,
  wygładza i nawilża powierzchnię skóry.
 • Viniferine: zapewnia wyjątkowe działanie korygujące przebarwienia, które jest 62 razy
  skuteczniejsze niż witamina C.

Porada kosmetyczna: dla jeszcze większej skuteczności krem ​​pod oczy włóż do lodówki. Cena: 205 zł (15ml)

Źródło: Materiały prasowe