zdj12

Świetnym sposobem na detoks dla naszej cery jest  także sposób naszych babć czyli tzw. „parówka” Zagotuj wodę w garczku, nachyl się nad nim tak aby para skierowana była prosto na twoją twarz. Przykryj głowę  ręcznikiem, uważaj aby się nie poparzyć i zostawić sobie kawałek otwartej przestrzeni na wentylację powietrza. Dla lepszego efektu możesz zagotować razem z wodą rumianek, liście pokrzywy oraz herbatkę z bratka. Wtedy oprócz dobroczynnego wpływu wody wzbogacisz również swoją cerę o makro i mikroelementy zawarte w tych ziołach. Zrezygnuj z tego sposobu kiedy posiadasz cerę naczynkową, może to spowodować pękanie naczynek lub silne zaczerwienienia.

Ostatnim ( ale bardzo ważnym) czynnikiem naszego detoksu powinna być dieta. Pij dużo wody niegazowanej, jedz zielone warzywa oraz soczyste owoce bogate w witaminę C. Możesz też zacząć popijać herbatkę z czystka. Świetnie wpływa na nasz organizm oczyszczając go z toksyn.

Staraj się wykonywać taki tygodniowy detoks dla skóry przynajmniej raz na 3 miesiące, cera szybko odwdzięczy Ci się pięknym promiennym wyglądem oraz brakiem zaskórników i krost.