To, że promienie UVA i UVB mają negatywny wpływ na skórę, dla większości z nas jest już oczywistością. Często zapominamy jednak o tym, że słońce niszczy również nasze włosy. Promienie UV uszkadzają proteiny, które są głównym budulcem włosów, utleniają również melaninę, która jest naturalną tarczą ochronną. W konsekwencji włosy stają się przesuszone, matowe i łamliwe. U osób ze skłonnością do wypadania włosów, po lecie ten proces może się nasilić.  

Jeżeli nie masz ochoty na ostre cięcie i radykalną zmianę fryzury włącz do swojej pielęgnacji włosów odpowiednią maskę.

Do odbudowy zniszczonych włosów najlepsza będzie maska z keratyną. Keratyna stosowana w kosmetykach pod postacią keratyny hydrolizowanej, wspomaga regenerację uszkodzonych kosmyków i rozdwojonych końcówek, poprzez uzupełnienie niedoboru substancji tworzących strukturę włosa oraz zamknięcie łusek włosa. W masce keratynowej marki REVOSS PROFESSIONAL zawarto również niacynamid (pochodna witamy B3), który przeciwdziała wypadaniu włosów i poprawia ich kondycję.


Jeśli po lecie Twoje włosy są matowe, a chcesz aby stały się lśniące i elastyczne, sięgnij po maskę z Biotyną, czyli rozpuszczalną w wodzie witaminą B7, która w organizmie odpowiada m.in. za prawidłowy metabolizm składników odżywczych (stosowana w suplementach diety). Maska REVOSS PROFESSIONAL zawiera również retinol oraz wyciąg z nasion kasztanowca, i olejek z nasion dzikiej róży, które dodatkowo wzmacniają i chronią włosy.

Na problem wypadających włosów najlepsza będzie wcierka do skóry głowy. Ta z linii REVOSS PROFESSIOANL oparta jest na naturalnych ekstraktach roślinnych. Wyciąg z chrzanu poprawia mikrokrążenie w skórze głowy i skutecznie ogranicza wypadanie włosów. Gorczyca i jałowiec poprawiają ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu włosy są lepiej odżywione i rosną znacznie szybciej.                                                               

Do 15 września w Drogeriach ROSSMANN trwa MEGA! Promocja na Maski do włosów marki REVOSS PROFESSIONAL. Maski o pojemności 900 ml. w cenie 12,99 zł. 900 ml. (cena regularna 19,99 zł.) Wcierka w cenie 13,99 zł. 200 ml. (cena regularna 17,99 zł.)

Źródło: Materiały prasowe