zdj

Wady:

1.Na początku może podrażnić i spowodować wydostanie się zanieczyszczeń na powierzchnię skóry co może przyczynić się do powstawania niedoskonałości.

2.Przeciwskazaniami do stosowania takiego urządzenia jest posiadanie cery naczynkowej, atopowej lub wrażliwej a także łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie meszków włosowych, egzema, alergia i uszkodzenia skóry.

3.Zbyt często stosowana może prowadzić do zaburzenia bariery lipidowej naszej skóry.

4.Cena szczoteczek elektrycznych lub sonicznych wynosi kilkaset złotych, dodatkowo koszt takiego urządzenia podnosi konieczność wymiany główek czyszczących co 3 miesiące.

Szczoteczka do oczyszczania cery może okazać się doskonałym sposobem na poprawę stanu naszej skóry. Należy pamiętać jednak o odpowiednim korzystaniu z  takiego urządzenia, regularnym czyszczeniu  oraz zachowaniu ostrożności w przypadku jakichkolwiek podrażnień wywołanych taką szczoteczką. Na początku wybierz główkę o delikatnym włosiu i oczyszczaj twarz przez 30 sekund.Możesz wypróbować tańszego wariantu a mianowicie szczoteczki manualnej do oczyszczania twarzy, kiedy się sprawdzi będziesz mogła zainwestować pieniądze w droższą wersję.