Po debiucie pierwszego tomu Spotkajmy się, zanim przyjdzie zima, Zbigniew Zborowski wraca z kontynuacją sagi. Drugi tom historycznej serii Znajdziesz mnie w cieniu guayacán to jedna z najbardziej emocjonujących premier stycznia. Autor łączy wątki współczesne z historycznymi, a zapomnianym sprawom i postaciom przywraca nowe życie. Czy miłość w końcu zwycięży łącząc dwie połówki carskiej monety? Premiera już 26 stycznia 2022 r.

Wielowątkowość, wysublimowany język literacki, różnorodne postacie i wielkie emocje, które zapewnia czytelnikowi autor sprawiają, że serię trudno zaklasyfikować do jednego gatunku literackiego. Opowieść łączy w sobie elementy powieści historycznej, sensacyjnej i obyczajowej, nie brakuje również wątków romantycznych i podróżniczych. Jak mówi autor powieści Znajdziesz mnie w cieniu guayacán, Zbigniew Zborowski Zdecydowanie najmocniej odnajduje się w sadze historycznej. Pewnie dlatego, że to bardzo pojemny gatunek. Jest w nim zarówno miejsce na miłość, emocje, przyjaźń i nienawiść zupełnie jak w życiu jak też na wątek kryminalny, a nawet sensacyjny.

Tuż po II wojnie światowej Marianne de Ville, przebywająca w Maroku, tęskni za ukochanym gestapowcem, który uciekł do Argentyny. W Polsce natomiast komunistyczna bezpieka tropi zawzięcie Zosię Zaporewicz i Adama Wolskiego. Tylko jedna osoba jest w stanie połączyć wszystkie historie bohaterów i zjednoczyć ze sobą połówki monety Monika Wilczyńska, matka, której odebrano dziecko. Kobieta, która nie pamięta swojej przeszłości, samotna, narażona na śmiertelne niebezpieczeństwo wprost z Warszawy rzucona w sam środek slumsów Mexico City. Musi walczyć o swoją uprowadzoną córeczkę, z każdym krokiem zbliżając się do wyjaśnienia liczącej 160 lat tajemnicy. Czy dwie, zagubione połówki rosyjskiego rubla odnajdą się już na zawsze, jak idealnie dopasowane pary liści guayacán? 

Monumentalna, poruszająca, pełna emocji i wzruszeń! Najnowsza powieść Zbigniewa Zborowskiego to historia o ludziach, których losami wiatr przeszłości targa bezlitośnie. A główną rolę nadal grają dwie połówki carskiej monety. Polecam! Tej powieści się nie czyta, przez nią się płynie! komentuje powieść po odbytej lekturze pisarka Agnieszka LingasŁoniewska. Miłośnicy pierwszej części tej sagi historycznej na pewno pokochają jej drugą część. To wielka uczta literacka wypełniona po brzegi wątkami historycznymi, kryminalnymi i potęgą miłości.

Gatunek: powieść historyczna, romans sensacyjny
Data premiery: 26.01.2022 r.
Wydawnictwo: Czarna Owca

Źródło: Materiały prasowe