Pory roku determinują dobór nie tylko elementów garderoby, ale także zabiegów kosmetycznych. Którym domowym rytuałom pielęgnacyjnym sprzyja jesień? Polecamy 5 zabiegów idealnych na ten sezon.

Jesienią skupiamy się na regeneracji włosów po lecie, walczymy z posłonecznymi przebarwieniami, nie zapominając o pielęgnacji uśmiechu. Które domowe zabiegi warto wypróbować w najbliższym czasie?

⦁ Peeling z kwasami

Mniejsza ekspozycja słońca w sezonie powakacyjnym stwarza idealną okazję do zniwelowania letnich przebarwień powstałych na skutek działania promieni UV. Skórze o zaburzonym kolorycie równowagę pomogą przywrócić zabiegi z wykorzystaniem peelingów z kwasami hydroksylowymi o silnych właściwościach złuszczających. Nie zapominajmy jednak, że sezon jesienno-zimowy nie zwalnia nas ze stosowania na co dzień filtrów przeciwsłonecznych.

⦁ Akcja-antycellulit

Im dzień jest krótszy i temperatury niższe, tym mniej aktywnie spędzamy czas na dworze, co odbija się na pogorszeniu kondycji ciała. Jak wykorzystać wieczór w domu z pożytkiem? Serwując sobie zabieg antycellulitowy. Przydadzą się nie tylko balsamy i masła ujędrniające, ale także akcesoria takie jak roller czy masażer. Nieocenione właściwości uelastyczniające ma szczotkowanie ciała na sucho, które ułatwia również pozbycie się rozstępów.

⦁ Wybielanie zębów

Jesienią chętnie sięgamy po rozgrzewające herbaty, skutkiem czego szczególnie w tym okresie na zębach często powstają przebarwienia. W jaki sposób z nimi walczyć? Z produktami, które skutecznie utlenią plamy, np. paskami wybielającymi Rapid White, które rozjaśniają uśmiech już w 5 dni. Mają świeży miętowy zapach, są przezroczyste i same się rozpuszczają.

⦁ Olejowanie włosów

Wciąż odczuwasz, że Twoje włosy po lecie są suche, matowe i pozbawione witalności? Do regularnej pielęgnacji dodaj olejowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie oleju na mokre włosy, na minimum 20 minut tak, aby składniki aktywne mogły zadziałać intensywniej – dodatkowo wzmocnisz efekty zabiegu, owijając głowę ręcznikiem. Na które oleje warto postawić? W celu zregenerowania osłabionych włosów wybierz olej lniany, arganowy lub migdałowy.

⦁ Depilacja laserowa

Po wakacjach dużo mniej eksponujemy nogi, zniechęcają nas chłodne temperatury i mniejszy stopień nasłonecznienia. Takie warunki natomiast tworzą idealną okazję do skorzystania z depilacji laserowej – im bladsza skóra, tym efektywniej światło lasera usuwa niechciane włoski. Aby seria zabiegów przyniosła satysfakcjonujące efekty, należy odczekać kilka miesięcy. Dlatego warto zapisać się na pierwszy zabiegi depilacji właśnie w sezonie jesiennym.

Źródło: Materiały prasowe