7.Opóźnia starzenie się komórek

Przyprawa ta jest silnym antyoksydantem co oznacza, że chroni naszą skórę przed wolno rodnikami. Przeprowadzono już szereg badań potwierdzających jej skuteczność w stosowaniu jako preparat przeciwstarzeniowy. Wykazuje takie działanie stosowana zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Jak stosować?

Wewnętrznie jako dodatek do potraw w ilości minimum 2 gramy na dzień, wtedy odczucie pozytywnych korzyści płynących ze spożywania tej żółtej przyprawy będzie lepsze.

Zewnętrznie w formie maseczki mieszamy: łyżeczkę kurkumy, łyżeczkę miodu, dwie  łyżeczki jogurtu naturalnego, sok z cytryny dla uzyskania właściwej konsystencji. Nakładamy na twarz lub miejsce na ciele dotknięte przebarwieniami lub trądzikiem i trzymamy ok 20 min.

Uwaga!

Maseczka zastyga  co może dawać uczucie „ściągnięcia skóry”, możemy delikatnie spryskiwać skórę wodą w trakcie trzymania maseczki na twarzy.

Kurkuma barwi skórę na żółto, pamiętajmy więc, aby stosowanie maseczek z jej zastosowaniem odkładać na godziny wieczorne. Po zmyciu maseczki , pozostałości żółtego koloru z łatwością zmyjesz płynem micelarnym.