3.Krem z filtrem

Regularne stosowanie kremów z filtrem nie tylko zapewni Ci ochronę przed przebarwieniami ale również wpłynie na opóźnienie procesu starzenia się skóry. Ponadto skóra nie będzie się nadmiernie przesuszać, ponieważ utrzymasz odpowiedni stopień jej nawilżenia. Pamiętaj, że krem z filtrem powinnaś stosować nie tylko latem, kiedy słońce świeci najmocniej ale również w pozostałe pory roku. Słońce emituje szkodliwe promienie przez cały rok z większym lub mniejszym natężeniem, dlatego w okresie jesienno- zimowym wystarczający może okazać się już filtr SPF15 lub SPF20.

4.Nawilżenie olejkami

Olejki posiadają wiele cennych składników pozytywnie wpływających na nasza skórę, włączając je do swojej pielęgnacji zapewniasz nie tylko odżywienie ale również i wielogodzinne nawilżenie swojej skórze. Pamiętaj, że tylko odpowiednio nawilżona skóra wolniej się starzeje oraz nie przesusza się i nie łuszczy. Nakładaj kilka kropel olejku wieczorem po nałożeniu kremu.

5.Witaminowy zastrzyk

Zwłaszcza witamina C posiada właściwości lekko złuszczające oraz rozjaśniające, dodatkowo sprawia, że nasza skóra ma zdrowy koloryt. Inne witaminy jakie powinny znaleźć się w naszej pielęgnacji to A i E, które zapewnią odpowiednią ochronę oraz nawilżenie i odnowę naszej skórze. Oprócz kremów z witaminami możesz wzbogacić swoją pielęgnację w toniki witaminowe.