3.Odzyskasz radość z jedzenia

Człowiek wiecznie liczący kcal czuje się sfrustrowany, ograniczany oraz pozbawiony przyjemności płynącej z jedzenia. Nie sięga po produkty na które ma ochotę ale podchodzi do nich czysto kalkulacyjnie, trzyma się szablonowo tabel kalorycznych. Kiedy zaprzestaniesz liczenia kcal, Twoje posiłki znów odzyskają smak, zapach a Ty odkryjesz chęć do kulinarnych eksperymentów.

4.Twoje życie przestanie kręcić się wokół jedzenia

Często będąc na diecie z ograniczeniem kalorycznym rezygnujemy ze wspólnych posiłków ze znajomymi lub rodziną poza domem. Wynika to z braku kontroli nad kaloriami, które spożywamy w restauracji lub pubie. Jeśli zrezygnujesz z liczenia kalorii odzyskasz chęć do towarzyskich spotkań, zainteresujesz się innymi sprawami niż liczba spożytych kalorii w ciągu dnia.

5.Zapanujesz nad swoim głodem

Kiedy ograniczają nas kalorie przeważnie tak naprawdę niedojadamy i w rezultacie zaraz po posiłku czujemy się znów głodni. Przestań patrzeć na tabelki i zacznij słuchać swojego organizmu, jeśli będziesz jadać odpowiednie ilości jedzenia odzyskasz kontrolę nad głodem i będziesz syta na dłużej. Pamiętaj, że dobrze zbilansowana zdrowa dieta to taka na której nie czujesz ciągle głodu ale dostarczasz swojemu organizmowi regularne posiłki o odpowiedniej objętości i składnikach odżywczych.