aloes-lisc

6.Korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie naszej skóry

Dzięki właściwościom chłonięcia i zatrzymywania wody aloes doskonale nawilża naszą skórę, nie zatyka porów i jest pomocny w leczeniu trądziku. Ma działanie antyseptyczne co pozwala na zmniejszenie ilości zmian skórnych. Pomaga w chorobach skórnych np. łuszczycy, egzemie. Usuwa martwy naskórek dzięki posiadaniu w swoim składzie enzymów proteolitycznych, które hydrolizują białko rozkładając je poprzez związanie z woda. Pomaga innym substancjom aktywnym wniknąć w głąb naszego naskórka, przez co zwiększa odżywianie nasze skóry, sprawiając, że staje się ona po prostu piękna.

7.Regeneruje i odżywia nasze włosy

Zastosowany na włosy np. w formie żelu odżywia je , wzmacnia, nadaje elastyczność i blask, jako silny humekant poprawia skręt włosów kręconych. Zastosowany na skórę głowy pomaga w walce z łupieżem.

8.Działa przeciwstarzeniowo

Pobudza produkcję kolagenu i elastyny w naszej skórze przez co staje się ona bardziej elastyczna oraz jędrna. Naturalne antyoksydanty chronią skórę przed działaniem wolnych rodników zapobiegając starzeniu się.

9.Pomaga w odchudzaniu

Dzięki swojemu działaniu oczyszczającemu, pozwala na szybsze gubienie nadmiernych kilogramów. Organizm pozbawiony toksyn zyskuje więcej energii, poprawia się nasze samopoczucie.

10.Łagodzi stany zapalne

Występujący w aloesie kwas tłuszczowy kampesterol blokuje mediatory pro zapalne w naszym organizmie przez co działa przeciwzapalnie. Posiada także antyprostaglandyny, hamują one powstawanie stanów zapalnych jak i łagodzą ból.

11.Obniża cholesterol

Zawiera  beta-sitosterol, który zmniejsza wchłanianie cholesterolu w jelitach, przez co pomaga w jego obniżeniu. Pomaga również w utrzymaniu prawidłowej równowagi między dobrym(HDL) a złym (LDL) cholesterolem.