warzywa-straczkowe

Najczęściej zadawane pytania dotyczące diety wegańskiej

Skąd mam czerpać białko?

Białko znajdziesz w produktach strączkowych typu groch, fasola, soja, soczewica. Produkty pełnoziarniste również posiadają znaczącą ilość tego makroskładnika.

Czy suplement witaminy B12 zakupiony w aptece będzie skuteczny?

Niestety dawki zawarte w suplementach aptecznych mogą nie wystarczyć na dostateczne pokrycie zapotrzebowania na tę witaminę. Pamiętajmy, że nasz organizm przyswaja z suplementów tylko 1-3 % składników odżywczych. Dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie większej sumy pieniędzy w tę witaminę dostępną na stronach zagranicznych z suplementami wegańskimi.

Czy na diecie wegańskiej schudnę?

Jest to bardzo prawdopodobne o ile nie zaczniesz sięgać po przetworzone, niezdrowe i wysokokaloryczne dania wegańskie dostępne w sklepach lub restauracjach wegańskich. Czynniki jakie mogą wspomóc Twoje odchudzanie to zwiększona ilość błonnika w diecie (większe uczucie sytości), niższa kaloryczność produktów roślinnych (przy nawet większej ilości ich spożycia), zwiększenie energii dzięki węglowodanom złożonym oraz prostym (owoce) zawartym w diecie co możesz wykorzystać do większej aktywności fizycznej.