W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, przestrzeganie podstawowych zasad higieny jest  niezwykle ważne. Dotyczy to nie tylko mycia rąk, ale również dbania o higienę jamy ustnej.  Jak w domowych warunkach zatroszczyć się o nasze zęby?

W trosce o dobro publiczne, stomatolodzy ograniczają przyjmowanie pacjentów do tych, którzy bezzwłocznie potrzebują pomocy. Należy więc teraz zwracać szczególną uwagę na prawidłową higienę jamy ustnej, aby wizyta u stomatologa nie stała się koniecznością. Podstawową czynnością, którą należy wykonywać regularnie, jest mycie zębów oraz dbanie o
szczoteczkę. Z pomocą przychodzi ultra miękka szczoteczka ELGYDIUM CLINIC 15/100, którą  można dezynfekować w kuchence mikrofalowej (600W). Zabieg ten pozwala zabić 99,9% mikroorganizmów – bakterii i wirusów tlenowych.

W trosce o jamę ustną, pomogą również produkty z dodatkiem chlorheksydyny. Jest to silny  preparat, posiadający właściwości bakteriobójcze i bakteriostatyczne, który jednocześnie nie podrażnia skóry i błon śluzowych. Antybakteryjna pasta do zębów ELGYDIUM Anti-Plaque w swoim składzie posiada nie tylko chlorheksydynę, ale również węglan wapnia, który przywraca właściwe pH w jamie ustnej. Stosowana codziennie, zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej, chroni przed kamieniem oraz nie podrażnia dziąseł. Jeżeli pojawiają się problemy w jamie ustnej np. podrażnienia i zaczerwienienia dziąseł warto sięgnąć po odkażający płyn do płukania jamy ustnej EludrilCLASSIC, który nie tylko pomoże w utrzymaniu prawidłowej kondycji dziąseł, ale również będzie zapobiegał powstawaniu płytki nazębnej. Dodatkowo, dzięki zawartości chlorheksydyny oraz alkoholu, posiada właściwości antyseptycznie i zapewnia odpowiednią higienę jamy ustnej. Należy stosować go do 14 dni.

 

W obecnej sytuacji, oprócz dbania o jamę ustną, musimy pamiętać także o przestrzeganiu prawidłowych zasad higieny. Regularne mycie rąk z dodatkiem mydła, stosowanie żeli antybakteryjnych czy też dezynfekowanie powierzchni i przedmiotów, których często używamy, pomoże zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem.

CENA SUGEROWANA
EludrilCLASSIC 200 ml – 21 PLN; EludrilCLASSIC 500 ml – 38 PLN
Szczoteczka Elgydium Clinic 15/10 – 16,5 PLN
ELGYDIUM Anti-Plaque – 75 ml, cena sugerowana 19 PLN

Źródło: Materiały prasowe