Tuż po wdrożeniu nowej platformy eCommerce oraz aplikacji mobilnej, Sephora sięga po kolejne udogodnienia dla swoich klientów – eKatalog. Za rozwiązanie technologiczne, układ najnowszego katalogu online oraz jego wdrożenie odpowiada agencja IMAGINE oraz Appstract Software house.

eKatalog dostępny pod adresem https://katalogsephora.pl to wyjście naprzeciw potrzebom użytkowników. W duchu coraz bogatszego Customer Experience Sephora sięgnęła po rozwiązanie, które szczególnie teraz pomaga klientom pozostać w bliskim kontakcie z marką, cieszyć się treściami multimedialnymi, bogactwem oferty i historii, jakie kryją się za najnowszą kampanią The Unlimited Power of Beauty.

Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że rozwiązanie, które przygotowaliśmy dostarcza marce i konsumentom korzyści na wielu poziomach. eKatalog jest w pełni mobile friendly, a dzięki zastosowaniu PWA dysponuje opcją szybkiej instalacji skrótu na ekranie telefonu, by być pod ręką w każdej chwili i miejscu. – mówi Filip Iwański, CEO agencji IMAGINE.

Szata graficzna, zaprojektowana na potrzeby eKatalogu oraz bogactwo interaktywnych form pozwalają na eksplorację świata Sephora, który zmienia się na naszych oczach. Piękno to nie kanon, któremu się podporządkowujemy, ale tysiące historii – każdy z nas tworzy jedną z nich. To nowe pozycjonowanie marki ma swoje odzwierciedlenie również w nowym katalogu online marki. Jego treści możemy dowolnie odkrywać, pogłębiać, udostępniać swoim znajomym. Dzięki temu eKatalog żyje według naszego rytmu i reguł.

Katalogi papierowe zawsze stanowiły dla Sephora ważny kanał komunikacji. Oczekiwania klientów ciągle jednak ewoluują, a rozwój rynku wymusza obecność w wielu punktach styku, stąd decyzja o wyjściu naprzeciw tym potrzebom i zastosowaniu rozwiązania w pełni digital. Dzięki niemu, klientki mogą odkrywać trendy w świecie beauty, nowości produktowe i pozyskiwać wartościowe informacje w skondensowanej, a zarazem przyjaznej formie online.

eKatalog to rozwiązanie w pełni zintegrowane z eCommerce marki Sephora. Perfumeria internetowa marki, wystartowała ponad 6 lat temu i notuje od 3 lat największe obroty w całej sieci firmy i rokrocznie dwucyfrowe wzrosty. 

Źródło: Materiały prasowe