Wraz z końcem lutego odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w życiu Wiednia – Opernball w Operze Wiedeńskiej. Organizowany corocznie w ostatni czwartek karnawału, gromadzi młodzież z całego świata i przyciąga największe elity. Opernball uważany jest za jeden z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych balów na całym świecie. Wspaniałe stroje – długie suknie i fraki – są nieodłącznym elementem Balu w Operze Wiedeńskiej. Główną atrakcją podczas tego wyjątkowego wydarzenia jest występ Debiutantek i Debiutantów, którzy wykonują polkę i walca. Cztery uczestniczki programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki”, którego spotkania od lat odbywają się w Muzeum Pałacu w Wilanowie, a także tancerze Zespołu Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” oraz Zespołu Pieśni i Tańca UW „Warszawianka” stanowili zjawiskową reprezentację Polski.

Motywem przewodnim 64. edycji Opernballu była „Królowa Nocy” i opera „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta, a gwiazdami wieczoru: polski śpiewak operowy, uznany za najlepszy tenor liryczny na świecie – Piotr Beczała oraz rosyjska sopranistka – Aida Garifullina.

Warto dodać, że polska delegacja odniosła sukces podczas wydarzenia „Opernball-Debütantenparty bei Schlumberger”, które towarzyszyło Balu w Operze Wiedeńskiej 2020. Spośród 144 Debiutantek wybrano królową balu, a została nią Debiutantka VII edycji programu – Maja Biskupska.

Mecenasem polskiej delegacji na Opernball 2020 została firma GLOV, która specjalizuje się w produktach wielokrotnego użytku przeznaczonych do demakijażu. Firma GLOV, zainspirowana polską inicjatywą, dumnie objęła patronat nad polskim przedstawicielstwem w Wiedniu. Podczas Balu marka GLOV zadbała o urodę uczestniczek i zdrowy wygląd ich skóry. Wielofunkcyjność, a także ekologiczny charakter produktów sprawiły, że Debiutantki nie musiały martwić się o naturalny demakijaż po zakończeniu uroczystości.

Niesamowicie udekorowana sala balowa, wyjątkowi goście, kwiaty wypełniające każdy kąt, złote loże i aura towarzysząca Opernballowi z pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego, kto miał szansę stanowić część tego niesamowitego wydarzenia. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej niezapomnianych programów artystycznych Wiednia!

Źródło: Materiały prasowe