silownia2

Komunikacja międzyludzka

Jeśli masz problem z wykonywaniem jakiegoś ćwiczenia śmiało poproś o pomoc trenera. W karnecie powinnaś mieć uwzględnioną ewentualną pomoc osoby doświadczonej. Nieodpowiednie korzystanie ze sprzętu może wywołać nie tylko pokątne uśmieszki ale i być przyczyną poważnych kontuzji. Plotki, uszczypliwe komentarze oraz zwierzenia z życia prywatnego zostaw na spotkanie z przyjaciółką w kawiarni lub domu, na siłowni ludzie chcą się odstresować i popracować nad swoim ciałem a nie wysłuchiwać Twojej paplaniny.

Odpowiednia przestrzeń

Nikt nie lubi jak narusza się jego strefę komfortu. Nie stój więc komuś nad głową ,czekając, aż zwolni sprzęt.  Kiedy przemieszczasz się po siłowni uważaj na ćwiczących i ustąp im miejsca, kiedy odnoszą ostatkiem sił ciężary na swoje miejsce.  Ty też pamiętaj o zachowaniu porządku w miejscu gdzie ćwiczyłaś, nikt nie chce się zabić o pozostawione przez ciebie ciężarki. Lubisz słuchać muzyki na siłowni? Oczywiście, prawie wszyscy lubią, motywuje, dodaje wiary we własne siły i może sprawić, że Twój trening będzie jeszcze bardziej efektywny. Jeśli nie pasuje Ci muzyka, którą puszczają na Twojej siłowni możesz sama nagrać odpowiednie utwory na odtwarzacz, pamiętaj jednak o jednej bardzo ważnej rzeczy , słuchawkach! Miej litość dla ludzi, którzy preferują inny gatunek muzyki niż Ty. Bierzesz telefon? Wycisz dźwięki, powtarzający się dźwięk przychodzącej wiadomości może irytować osoby w Twoim otoczeniu.

Och jaka jestem piękna i silna!

Tak, możliwe ,że tak jest zwłaszcza jeśli regularnie ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz. Lustra zamontowane na siłowni nie służą jednak do ciągłego podziwiania swojej sylwetki, napinania mięśni czy robienia selfie. Służą one do kontrolowania poprawności wykonywanych ćwiczeń, zaskoczona?  Widząc obok siebie dziewczynę, która biegnie szybciej , podnosi więcej kg lub robi więcej powtórzeń nie próbuj jej naśladować jak małpka, rób to co zalecał Ci trener. Zrobisz sobie krzywdę serwując organizmowi szok przestawiając poprzeczkę od razu o kilka stopni w górę. Spokojnie Ty też na pewno kiedyś dojdziesz do takich efektów jak Pani obok!

Pamiętaj, wolnoć Tomku w swoim domku ale na siłowni szanuj innych !