Jesienią i zimą często dotyka nas problem popękanych, suchych ust. Aby temu zapobiec trzeba odpowiednio je pielęgnować, gdy problem już nas dotyczy, najlepiej przed zabiegami wykonać delikatny peeling. Masaż ust możemy wykonać za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów bądź odrobiny cukru z miodem. Za pomocą peelingu pozbędziemy się suchych skórek i przygotujemy wargi do dalszych kroków pielęgnacyjnych.

Oliwa z oliwy

Raz na tydzień zafunduj swoim wargom kompres z oliwy z oliwek, która wspaniale łagodzi podrażnienia i regeneruje skórę. Łyżeczkę oliwy zmieszaj z odrobiną miodu, nałóż na usta i pozostaw na 15 minut. Po zmyciu Twoje usta będą miękkie i gładkie.

Aloes 

Aloes zawiera substancje, które działają silnie nawilżająco. Zawiera on także naturalne filtry UVA i UVB, dzięki czemu nasze usta są zabezpieczone przed promieniowaniem słonecznym. Cienką warstwę żelu aloesowego nakładaj na usta wieczorem przed snem i pozostaw do wchłonięcia. Rano będą odżywione i ujędrnione.

Avokado

Ten zielony owoc pestkowy zawiera wysokie stężenie kwasów tłuszczowych oraz przeciwutleniaczy. Olej z awokado stanowi alternatywę dla olejków czy balsamów do pielęgnacji skóry ciała, świetnie natłuszcza i nawilża skórę. Połowę dojrzałego avokado dokładnie rozgnieć widelcem i wymieszaj z dowolnym olejem kosmetycznym. Maskę nałóż na usta i pozostaw na 15 minut, po tym czasie zmyj letnią wodą. To zapewni im nawilżenie i wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej skóry.

Chroń przed zmianami temperatur

Pamiętaj, aby zawsze wychodząc z domu, posmarować usta pomadką ochronną bądź maścią z witaminą A. W trakcie dnia staraj się unikać oblizywania warg, to wzmaga nadmierne ich wysuszanie.