Lotion dermena® powstał z myślą o pielęgnacji włosów i skóry głowy u kobiet obserwujących u siebie przerzedzanie się i nadmierne wypadanie włosów o różnym podłożu. Produkt przeznaczony jest do miejscowego stosowania na skórę głowy. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom aktywnym (molekuła REGEN7, multikompleks aktywny H-VIT) hamuje wypadanie włosów i stymuluje ich odrastanie. Działa kojąco na skórę głowy i chroni przed powstawaniem podrażnień. Lotion reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając przetłuszczanie się włosów.

Ze względu na swoje właściwości Molekuła Regen7 ma szeroki potencjał
zastosowań w specjalistycznych preparatach dermokosmetycznych m.in.
kierowanych do pielęgnacji włosów/rzęs/brwi z problemem nadmiernego ich wypadania (dermena® hair care, dermena® lash care). Jej połączenie ze starannie dobranymi, najwyższej jakości składnikami aktywnymi pozwoliło stworzyć unikalne, chronione prawem patentowym linie preparatów dermena®.

Zawiera wyciągi roślinne o działaniu regenerującym i ochronnym. Sprawia, że włosy stają się gęstsze, wyraźnie nawilżone, odżywione i mocniejsze. Lekka, nieobciążająca włosów formuła powoduje szybkie wchłanianie preparatu. Lotion dermena® nie skleja i nie przetłuszcza włosów, nie utrudnia również ich układania. Po jego zastosowaniu włosy stają się przyjemne w dotyku. Butelka z atomizerem zapewnia łatwość i komfort użycia preparatu.

Substancje czynne: molekuła REGEN7, multikompleks aktywny H-VIT.

Preparat pielęgnacyjno-wzmacniający do stosowania w przypadku:
· okresowego i przewlekłego wypadanie włosów u kobiet,
· przerzedzania się włosów, również o podłożu androgenowym,
· włosów zniszczonych, osłabionych i nadmiernie wypadających,
· włosów ze skłonnością do przetłuszczania się.

Sposób stosowania:
Najlepsze efekty osiąga się, stosując Lotion dermena® dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Stosować na włosy wilgotne (po umyciu wybranym szamponem z linii dermena®) lub suche. Równomiernie spryskać preparatem skórę głowy (5-7 rozpyleń). Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca powstawania zakoli i przerzedzania się włosów. Następnie opuszkami palców delikatnie wmasować preparat okrężnymi ruchami w skórę głowy. Masaż pobudza dodatkowo krążenie i ułatwia wchłanianie substancji aktywnych. Przeczesać włosy i układać jak zwykle. Nie spłukiwać. Nie rozpylać preparatu w kierunku oczu. W przypadku dostania się do oczu przemyć je wodą.

Lotion dermena® może być stosowany w sposób ciągły. Poleca się równoczesne stosowanie lotionu z wybranym szamponem z linii dermena® hamującym nadmierne wypadanie włosów i przeznaczonym do codziennej pielęgnacji.

Produkty dermena® dostępne są w aptekach i wybranych drogeriach.