Naturalny krem ANTYSMOGOWY oparty na ekstraktach z roślin azjatyckich – MORINGI i CYTRYŃCA – lekki krem nawilżający o działaniu chroniącym przed skutkami zanieczyszczenia środowiska. Kombinacja filtrów chemicznych SPF 15 daje stabilną ochronę przeciw promieniowaniu UVA i UVB.

NAJWAŻNIEJSZE WŁAŚCIWOŚCI KREMU:
efektywnie blokuje przenikanie do skóry szkodliwych i agresywnych czynników środowiskowych:
– pochodzących z zanieczyszczonego powietrza o każdej porze roku
– ze smogu (m.in. PM 2,5 i PM10)
– z suchego powietrza i klimatyzacji
– z dymu papierosowego i nikotynowego
– promieniowania UV
-chroni przed stresem oksydacyjnym będącym przyczyną starzenia się skóry
– zapewnia cerze młodszy, promienny wygląd, regeneruje i uszczelnia naskórek
– pielęgnuje i odżywia
– długotrwale nawilża skórę
– łagodzi podrażnienia
-ma działanie antystarzeniowe


DLA KOGO:
Dla wszystkich osób narażonych na powietrze zanieczyszczone spalinami samochodowymi, pyłami z kominów,  dla skóry wystawianej często na promieniowanie UV, dla osób przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych, dla osób narażonych na dym papierosowy i nikotynowy
odpowiedni dla każdej cery i osób w każdym wieku.
SPOSÓB UŻYCIA:
Przeznaczony do stosowania na dzień. Niewielką ilość kremu należy wklepać w oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Świetnie nadaje się pod makijaż.
Cena: 45,49zł (50ml)
SKŁADNIKI AKTYWNE
EKSTRAKT Z NASION MORINGI tworzy na powierzchni skóry ochronny film będący skuteczną barierą zapobiegającą przenikaniu w skórę substancji z zanieczyszczonego powietrza (m.in. szkodliwych cząstek smogowych PM10 i PM2,5). Stymuluje syntezę kolagenu oraz wspiera procesy antyoksydacyjne.

EKSTRAKT Z CYTRYŃCA aktywuje mechanizmy obronne skóry, które umożliwiają skuteczną ochronę przed szkodliwymi substancjami chemicznymi zawartymi w powietrzu a także zapobiega uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki. Likwiduje również objawy stresu antyoksydacyjnego, który jest istotnym czynnikiem przyspieszającym starzenie skóry. Zawiera lignany, które wykazują właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Są w stanie aktywować obronę komórkową i zapobiegać uszkodzeniom biologicznym wywołanym przez wolne rodniki.

Olej z nasion pomidora
Dzięki wysokiej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, olej ten charakteryzuje się korzystnym oddziaływaniem na skórę oraz dobrze się wchłania. Łatwo przenika do głębszych warstw skóry, skutecznie odżywiając i regenerując. Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe i ochronne. Likopen zawarty w oleju wykazuje korzystny wpływ na stan skóry – hamuje procesy degradacji, niweluje niekorzystny wpływ promieni UV. Wzmacnia naturalną ochronę przeciwsłoneczną, chroni przed powstaniem poparzeń słonecznych i wysuszeniem skóry.

Kwas hialuronowy
Jeden z najbardziej skutecznych surowców nawilżających. Naturalnie występując w skórze, kwas hialuronowy (HA) działa jak “molekularna gąbka” dzięki wysokim właściwością higroskopijnym. Tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry, zapobiegającą utracie wody i chroniącą przed podrażnieniami, ułatwia przenikanie substancji czynnych w głąb skóry.

Witamina E
Doskonały antyoksydant o działaniu przeciwrodnikowym. Hamuje procesy starzenia skóry wywoływane m.in. promieniowaniem UV czy dymem papierosowym. Wzmacnia barierę naskórkową, ograniczając TEWL. Zapobiega podrażnieniom i powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry.

Kombinacja filtrów chemicznych
Daje stabilną ochronę przeciw promieniowaniu UVA i UVB.

Źródło: Materiały prasowe